Loading...

Зачувување на светото културно наследство на РМ

166 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 17, 2012

Видео запис од дискусијата со продуцентот и сценаристот на филмот, проф. д-р Панче Велков, која следеше по проекцијата на документарниот филм „Зачувување на светото културно наследство на Република Македонија".

Филмот ги прикажува активностите и заложбите на Здружението „Македонида" во полето на заштитата на нашето најзначајно градителско културно наследство, а тоа е сакралното средовековно наследство.

Домаќин на настанот беше Владимир Милчин, извршен директор на ФООМ.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...