Loading...

Przemyśl, Ziemia Przemyska Part 1/3, www.studiooleszek.pl produkcja filmów dokumentalnych

24,999 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 27, 2011

Film dokumentalny Ziemia Przemyska cz.1/3
Documentary film Przemyśl Land Part 1/3
English subtitles.

Powiat Przemyski położony jest we wschodniej części województwa podkarpackiego. Zajmuje powierzchnię 1214 km2. Jego terytorium stanowią obszary 10 gmin: Birczy, Dubiecka, Fredropola, Krasiczyna, Krzywczy, Medyki, Orłów, Przemyśla /bez miasta Przemyśla/, Stubna, Żurawicy.
Powiat przemyski obejmuje wyłącznie obszary wiejskie, na jego terenie nie występują miasta. Największą pod względem powierzchni gminą jest Bircza /255 km2/, najmniejszą Medyka /61 km2/. Gęstość zaludnienia wynosi 60 osób/km2.
Od północy graniczy z powiatem jarosławskim i przeworskim, od zachodu z rzeszowskim i brzozowskim, zaś od południa z bieszczadzkim i sanockim. Wschodnią granicę obszaru powiatu a równocześnie województwa podkarpackiego stanowi polsko-ukraińska granica państwa.
Ukształtowanie terenu jest zróżnicowane. Południowa oraz zachodnia część powiatu zalicza się do terenów górzystych. W tym rejonie zaczyna się pasmo Bieszczadów. Północne i wschodnie gminy powiatu charakteryzują się przeważnie równinami.
Powiat Przemyski zamieszkuje 72 219 osób.

źródło w/w tekstu: http://starostwo.webfabryka.pl/pp.php...


Tagi: Ziemia Przemyska film dokumentalny, Powiat Przemyski, Starostwo Powiatowe, Miasto Przemyśl, Polska, Województwo Podkarpackie, Rzeszów, Poland

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...