Loading...

"NINA I PAUL"

1,130 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 1, 2016

NA PODSTAWIE POWIEŚCI NINA UND PAUL THILO REFFERT © 2008, LITTLE TIGER VERLAG, GIFKENDORF / NIEMCY

Premiera: 04.06.2016 r.

Dwie osoby przeżywają coś jednocześnie, ale czy to jest to samo? Odpowiedź może być tylko jedna: nie! Dlatego historia, którą wam opowiemy, ma dwie wersje. Niny i Paula.

Wszystko zaczęło się ostatniego dnia szkoły, tuż przed rozdaniem świadectw. Choć Nina i Paul chodzili do jednej klasy już od dawna, właśnie ten dzień zmienił między nimi wszystko. Okazuje się jednak, że każde z dwójki głównych bohaterów zupełnie inaczej pamięta wydarzenia, które ich połączyły. Jak było naprawdę? Czy rację ma Nina czy Paul? To nieistotne. Ważne, że jest coś, co łączy obie opowieści – pierwsze prawdziwe uczucie, potrzeba akceptacji i strach przed ośmieszeniem…

Bohaterów przedstawienia poznajemy w momencie przemiany. W swojej drodze do dorosłości są na stacji pośredniej – w ich życiu jest jeszcze ciągle miejsce dla lalek i innych atrybutów dzieciństwa, ale jednocześnie są to przedmioty, które ukrywa się przed kolegami. Równie ważne w ich życiu stają się pierwsze zauroczenia oraz problemy z nimi związane. Obawa przed odrzuceniem i ośmieszeniem. Euforia w obliczu akceptacji. Huśtawka emocji i nastrojów… Nasz spektakl jest doskonałym pretekstem do rozmowy o uczuciach. Pokazuje także, że prawa do miłości nie nabywa się i nie traci wraz z wiekiem.
autor: Thilo Reffert
reżyseria: Laura Sonik
przekład: Lila Mrowińska-Lissewska
scenografia: Katarzyna Bublewicz
muzyka: Miłosz Markiewicz
ruch sceniczny: Magdalena Widłak

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS za pośrednictwem MERLIN VERLAG, Gifkendorf Niemcy - właściciel praw.

Premiera: 3 czerwca 2016 Wrocław, 4 czerwca 2016 Rzeszówczas trwania: 60 minut

Projekt współfinansowany przez Miasto Wrocław

Comments are disabled for this video.
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...