Loading...

Ktoś zawsze płaci wysoką cenę. Kampania Kupuj Odpowiedzialnie Owoce

3,179 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 8, 2015

Poprawić poziom życia ludzi produkujących owoce tropikalne można na wiele sposobów. Czasami wystarczy kilka kliknięć!
Zobacz nasz spot i podpisz petycję do Komisarz Bieńkowskiej!

http://www.ekonsument.pl/sprawiedliwe...

To ona niebawem zadecyduje czy UE wprowadzi bardziej zdecydowane regulacje przeciwko nadużyciom supermarketów.

Duże sieci supermarketów i przemysł spożywczy nadużywają swojej wpływowej pozycji i ogromnej siły, jaką dysponują jako wielcy nabywcy, naciskając na dostawców, by utrzymywali koszty na bardzo niskim poziomie oraz przerzucając ryzyko na słabszych partnerów biznesowych. W obliczu tych nieuczciwych praktyk handlowych dostawcy i rolnicy z Unii Europejskiej oraz innych krajów są często zmuszeni do działania w atmosferze strachu, nie mając innego wyboru, niż spełniać żądania kupujących od nich supermarketów.
Presja ta przechodzi na ludzi znajdujących się na samym początku łańcucha dostaw. Rolnicy nie mają gwarancji co do otrzymania należnych im płatności. Pracownicy często są zmuszeni do pracy w nadgodzinach, za niską stawkę, w poniżających warunkach, narażeni na działanie szkodliwych agrochemikaliów.

Podpisz petycję do Komisarz Elżbiety Bieńkowskiej i zaapeluj o poparcie ostrzejszych, bardziej zdecydowanych regulacji unijnych, które położą kres nieuczciwym praktykom handlowym, umożliwią sprawiedliwe traktowanie drobnych rolników w Europie, pracowników plantacji w krajach globalnego południa a także europejskich konsumentów.

http://www.ekonsument.pl/sprawiedliwe...

Film został wyprodukowany w ramach projektu, który jest częścią europejskiej kampanii „Make Fruit Fair!", którą współtworzymy z organizacjami pozarządowymi z całej Europy oraz Ameryki Łacińskiej. Liderem projektu jest Oxfam Deutschland. W Polsce regionalnym partnerem projektu jest Fundacja "Koalicja Sprawiedliwego Handlu"

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...