Loading...

terörist Mensur Güzel'in vurulma anı ölüm anı Sat komandoların operasyonu

56,467 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 15, 2011

İzmit'te deniz otobüsünü kaçıran terörist Mansur Güzel'in kardeşi Şeyma Güzel'in,Sebahat Tunceltarafından Diyarbakır'a kaçırılırken yakalandığı öğrenildi. BDP Milletvekili Tuncel'in Güzel'i VİP'ten geçirmek istediği ortaya çıktı.
11 Kasım'da Kartepe isimli deniz otobüsünü kaçıran ve SAT Komandoları tarafından öldürülen KCK'lı Mensur Güzel'in kız kardeşi Şeyma Güzel'in de PKK'nın gençlik yapılanması Öz Savunma Birliği (ÖSB) üyesi olmaktan 2 Mayıs'ta tutuklandığı belirlendi. ÖSB'ninKCKtalimatıyla şehirlerde sözde Kürt ayaklanmasını ateşlemek için kurulduğu öğrenildi.
Mensur Güzel'in kardeşi olan ve Leyla kod ismini kullanan Şeyma Güzel'in şehir merkezlerinde silahlı ve bombalı isyan başlatmak için yapılanan Öz Savunma Birlikleri içerisindeki faaliyetlerinden ötürü, 2 Mayıs 2011'de tutuklandığı ortaya çıktı. Şeyma Güzel'le ilgili çalışmaların 22 Nisan 2011 günü Tuzla'da hazırladığı bomba elinde patlayan Mazlum Singil nedeniyle başladığı ortaya çıktı.
Çalışmalarını tamamlayanİstanbulPolisi, gözaltına almak üzere 28 Nisan 2011'de Şeyma Güzel'i gittiği ev adresinde bulamadı. Şeyma Güzel'in soruşturmadan kaçırıldığı şüphesi üzerine polis, araştırmalarını yoğunlaştırdı. BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in Şeyma'yı polisin elinden kurtarmak için kendi bindiği uçakla Diyarbakır'a götürmek için harekete geçtiğini öğrenen polis bu istihbarat üzerine Şeyma Güzel'i İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nda Sebahat Tuncel'in VW Jetta marka arabasında ele geçirdi.
Polisler Şeyma Güzel'i gözaltına aldıkları sırada Tuncel'in aracından inerek polislerin üzerine yürüdüğü, ancak polisin Şeyma Güzel'i gözaltına almakta kararlı davranması nedeniyle Tuncel'in vazgeçtiği öğrenildi. Şeyma Güzel, Sabahat Tuncel'in arabasından alındıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Öte yandan Sabahat Tuncel'in, Şeyma Güzel ve Güzel ailesini terörist faaliyetler konusunda desteklediği belirlendi. Daha önce molotofçularla resim çektirdiği basına yansıyan Sebahat Tuncel, terörist ağabey Mensur Güzel'in cesedini almak için Adli Tıp'a geldi ve yaptığı basın açıklamasıyla da örgüt propagandası yapmıştı. örgüt propagandasına çevirmiş, Mensur Güzel'in taziyesine katılan Sabahat Tuncel anne tarafından soğuk karşılanmıştı. Annenin tavrında ailenin iki çocuğunu teröristlik konusunda Tuncel'in teşvik edici girişimlerinin aile tarafından bilinmesinin yattığı ileri sürülüyor.
CİHAN

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...