Loading...

Wystawa fotografii Anny Bedyńskiej w Stawisku

328 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Oct 12, 2013

Anna Bedyńska - fotoreporterka Gazety Wyborczej. Ma na koncie wiele prestiżowych nagród - m.in. główną nagrodę Grand Press Photo 2005, nagrodę National Geographic nagrodę specjalną "Warto być razem" w konkursie BZ WBK Foto oraz jest tegoroczną laureatką World Press Photo w kategorii portretu inscenizowanego. To najbardziej zaszczytne wyróżnienie otrzymała za jedno ze zdjęć z cyklu pt. „White Power" prezentowanego na wystawie w Stawisku, która potrwa do połowy listopada br.

Anna Bedyńska wykłada fotografię w Zakładzie Fotografii Prasowej UW.
Jej domeną są reportaże społeczne często odwołujące się do tematów tabu. Fotografowała homoseksualistów, świat klubów nocnych i domów publicznych, striptizerów i męskie prostytutki. Była z aparatem przy porodach, jak również przy umierających. Tworzyła cykle: Rodzić po ludzku, Umierać po ludzku, czy Dzieciaki do domu, które w ramach akcji społecznych Gazety rozpoczynały dyskusje i przełamywały temat tabu śmierci i narodzin.

„Trudne" tematy to jej specjalność. W centrum jej zainteresowań jest zawsze człowiek, do którego podchodzi z wielką uwagą i szacunkiem. Uważa, że każdy nosi w sobie ciekawą historię, trzeba tylko się na chwile zatrzymać by ją odkryć.

Od kilku lat szczególną uwagę poświęca sytuacji kobiety we współczesnym świecie, stąd projekty tj: „Z dzieckiem pod biurkiem" - o kobietach powracających do pracy po urlopie macierzyńskim, „Tata w akcji" - o ojcach, którzy zostają w domu z dziećmi, podczas gdy ich żony pną się po szczeblach kariery, „Matkopolko" - o kobiecie mierzącej się z ideałem Matki Polki.

W 2009 roku zrealizowała projekt „Jedna ciąża - dwudziestu...", do udziału w którym zaprosiła 20 fotografów, a sama stanęła po drugiej stronie obiektywu.

Fotografowała m.in. w Kosowie, Sudanie, Kazachstanie i na Białorusi, ale zawsze powtarza, że ważne tematy można realizować na własnym podwórku. Jej zdjęcia publikowane są na łamach: Gazety Wyborczej, Twojego Stylu, Przekroju, Tygodnika Powszechnego i innych.

Źródło: annabedynska.pl

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...