Loading...

Osmanlının Gösterilmeyen Yüzü - ŞOK OLACAKSINIZ.wmv

499,194 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 28, 2010

Osman Bey, amcası Dündar Bey'i kendi elleri ile boğdu. I. Murat, kendi öz oğlu Savcı Bey'i katletti. Yıldırım Bayezid, on kardeşini birden taht için öldürttü. Çelebi Mehmet, kardeşi İsa'yı öldürttü. II. Murat, kardeşi Mustafa'yı öldürmekle yetinmedi, diğer kardeşlerinin gözünede mil çektirdi. II. Murat, amcası Mustafa'yı saltanatı için Edirne surlarına astırdı. Fatih, kundaktaki kardeşi Ahmet'i saltanatı için boğdurttu. II. Bayezid, İtalya'ya kaçan kardeşi Cem'i ve oğullarını öldürttü. Yavuz, saltanatı için tüm akrabalarını öldürttü. Kanuni, öz oğlu Mustafa'nın öldürülmesini seyretti. Kanuni, oğullarından başka dört torununu da öldürttü. III. Murat, tahta çıkar çıkmaz beş kardeşini birden öldürttü. III. Mehmet, saltanatı için ondokuz erkek kardeşini katletti. II. Osman, kardeşi Şehzade Mehmet'i öldürttü. IV. Murat, taht için üç kardeşini birden öldürttü. II. Mahmut, IV. Mustafa'yı öldürdü. II. Bayezid'i, oğlu Yavuz Sultan Selim öldürttü. II. Selim, hamamda kadınlarla alem yaparken öldü. I. Mustafa, uzun hapislik hayatından sonra öldürüldü. II. Osman Yedikule zindanında öldürüldü. Sultan İbrahim, sarayıında öldürüldü. Sultan II. Ahmet zehirletilerek öldürüldü. III. Selim, sarayda kılıçla parçalanarak öldürüldü. Yavuz, Yunus Paşa'yı atı üstünde kılıcıyla öldürdü. Yavuz, Derviş Paşa'yı önce boğdurdu, sonra kendi elleriyle kellesini kesti. III. Selim, sadrazam Dukak'ın oğlu Ahmet Paşa'yı, kendi elleriyle hançerleyerek öldürdü.

Osmanlı'da Uygulanan Bazı Ceza Türleri
Padişah önünde öldürme, Padişaha kelle gönderme, Kelleden Piramit yapma, Fetvalarla adam öldürme, Kazığa vurularak öldürme, Kol ve ayaklar kırılarak öldürme, Ata bağlanıp parçalayarak öldürme, Çengele asarak öldürme, Çarmıha gererek öldürme, Vücudu parçalara ayırarak öldürme, Cinsel organı demirle dağlayarak öldürme, Derisi yüzülerek öldürme, Ağızından kurşun akıtarak öldürme...

Padişahların haremlerine erkek çocukları da aldığını ibretle okuyacaksınız...

Bu kitap, bugüne kadar anlatılmayan veya üstü örtülen konulara dikkat çeken; belgelere dayalı anlatımıyla insanları şok eden bir kaynaktır.

Comments are disabled for this video.
Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...