Loading...

Ndërtuesja e rrugës së Kombit refuzon taksat, fitoi 210 mln euro

447 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 23, 2013

TIRANE - Ka fituar neto 210 milionë euro nga punimet që kreu në Shqipëri, megjithatë hedh në gjyq Tatimet se i kanë faturuar pa të drejtë detyrime, që nuk pranon se duhet t'i paguajë.Subjekti më i preferuar i qeverisë Berisha, konsorciumi midis amerikanëve të Bechtel-it dhe turqve të ENKA-s, ka paditur dje Drejtorinë e Apelimit Tatimor pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, Njësinë e Tatimpaguesve të Mëdhenj dhe Drejtorinë Rajonale Tatimore, duke kërkuar shfuqizimin apo ndryshimin e një morie aktesh administrative.
(ad.ti/shqiptarja.com)

Loading...

Advertisement
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...