Loading...

והארץ הייתה תוהו ובוהו - תולדות ארץ ישראל: פרק 6: השיבה | כאן 11 לשעבר רשות השידור

66,929 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 12, 2016

כל תכני הערוץ הראשון של רשות השידור מעכשיו זמינים לכם באתר של כאן תאגיד השידור.
https://goo.gl/nSZX.mc ◄ להרשמה לערוץ כאן 11 | ביוטיוב •
https://twitter.com/kann ◄ מוזמנים לעקוב אחרינו כאן | בטוויטר •
https://www.instagram.com/kan_israel/ ◄ כאן | באינסטגרם •
https://www.kan.org.il/ ◄ כאן | אתר אינטרנט סדרת תעודה חדשה של הערוץ הראשון ב 15 פרקים מתעדת את תולדות ארץ ישראל - מהזמן הקדום ביותר ועד העת החדשה בתקופה העותמאנית.
באמצעות ממצאים נדירים, אתרים שטרם נחשפו, מחקרים ותהליכים מדעיים נחשפת ההיסטוריה של ארץ ישראל.
בין הציר המחקרי ההיסטורי והארכאולוגי לציר המקראי, הסדרה מתעדת את ראשית האדם בעולם כולו ובאזור המזרח התיכון בפרט, את גל היציאה מאפריקה ושרידי החיים הקדומים באזור ארץ ישראל, היווצרות היריבויות האנושיות הראשונות ואת ניצני האמונה והפולחן הדתי.
הסדרה חובקת אתרים ארכאולוגיים רבים בכל רחבי ארץ ישראל, והיא מסרטטת את ההיסטוריה המורכבת של ארץ ישראל בצילומי אוויר מרהיבים, צילומים תת-ימיים, צילומים ייחודיים במנהרות, מחילות, מערות ואתרים הסגורים לקהל הרחב ובמעבדות המחקר המתקדמות ביותר. אם אפשר להפוך כל אבן כדי לגלות את ארץ ישראל, הרי הסדרה שלפניכם עושה זאת למעשה.
הסדרה משלימה טרילוגיה בערוץ הראשון: "עמוד האש" – תולדות הציונות, "תקומה" – תולדות מדינת ישראל וכעת "והארץ הייתה תוהו ובוהו" – תולדות ארץ ישראל.
הסדרה הופקה בשלוש השנים האחרונות באמצעות שישה מפיקים עצמאיים וכעשרה בימאים
עורך הסדרה: איתי לנדסברג נבו
מפיקים עצמאיים: רון כחלילי, שרון שביט, ליזקה אסא, טובי ארבל, שמי שינפלד, נפתלי גליקסברג.
בימאים: רון כחלילי, יפעת קידר, הגר קוט, אבי המי, אורי שין, עומר יפמן, גיל קרני, טובי ארבל, אורי בורדא, ניסים מוסק, אבי אמבר.
פרק 6 - השיבה
586 לפנה"ס עד 332 לפנה"ס.
מרב בטיטו, מנחת הסרט, יוצאת לחקר התקופה שבה נשאלו שאלות קיומיות של העם היהודי, המלוות אותנו עד היום: מיהו יהודי? מה מידת הפתיחות שלנו לתרבות זרה?.
הפרק מתחקה אחר דמותו של עזרא, המנהיג הרוחני שהביא עמו ממון מקהילת הגולים. לעומת עזרא, נחמיה שהגיע מקץ כמה שנים להנהיג מטעם השליט הפרסי היה בעל סמכות רחבה מאוד. הוא השיב את המרכז הרוחני לירושלים, מוטט את מעמד העשירים וכוהני הדת הוותיקים וביקש לקיים מדינת הלכה. הוא מרחיק מקהל יהודה את מי שלא בא מזרע הקודש ויוצר תסכול בקרב תושבי הארץ הוותיקים. הקונפליקטים שנוצרו בעקבות מפעלו, לצד הישגיו העומדים עד היום ומבוצעים בפועל בקרב המאמינים, יחתמו את הפרק הזה.
עם הסופרת יוכי ברנדס, מעלה מרב בטיטו שאלות על מוסריותם של החוקים שהדירו את השומרונים מהעם היהודי, הרחיקו נשים נוכריות מקהל יהודה ופירקו משפחות. האומנם עלינו להבין את הטקסט כפשוטו?
במאי: אבי המי
מפיקה ועורכת תוכן: ליזקה אסא
תסריטאית: יעל פז
מנחה: מרב בטיטו
עורך: שלמה חזן
צלמים: יונתן וייצמן, עמוס רפאלי, אור ויינר, עידן עטר
ציורים: פריאל חכים, מיקי רוט.
תחקיר: אלעד וקסלר, גדי גולן, קולן חייקין, לוטוס צורף
עיצוב הפסקול: אופיר לוקיי אליאסף
יועץ מדעי: פרופ' אוריאל רפפורט
משתתפים: פרופ' עודד ליפשיץ, פרופ' דב גרא, פרופ' אבי פאוסט, ד"ר יובל גדות, חנניה היזמי, פרופ' דלית רום שילוני, פרופ' יאיר הופמן, ד"ר חגי משגב, ד"ר יפתח שלו, פרופ' זאב ספראי, יפת כהן (שומרוני), יוכי ברנדס,
אתרי צילום :הגן הארכאולוגי, רמת רחל, ירושלים, חירבת א-ראסם, רוגם גנים, תל דור, מוזאון ארצות המקרא, מוזאון ישראל ירושלים, עלי והר גריזים

Loading...


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...