Loading...

BIAŁY ANIOŁ - PIOTR CUGOWSKI - TELEDYSK NA RZECZ FUNDACJI DZIECIĘCA FANTAZJA

160,784 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Mar 29, 2009

Ten wspaniały teledysk został nagrany na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, warszawskiej organizacji pożytku publicznego, działającej od 2003 roku, której misją i jedynym celem jest spełnianie najskrytszych marzeń i fantazji nieuleczalnie chorych dzieci. I Ty możesz pomóc spełniać marzenia przekaż 1% swojego podatku na naszą Fundację. W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać: Fundacja Dziecięca Fantazja nr KRS 0000168783. Więcej informacji o Fundacji na stronie internetowej www.f-df.pl

Pomysł Białego Anioła to wynik niesamowitego zbiegu okoliczności, szczęśliwego przypadku i spotkania. Było to spotkanie jedno na milion, w dniu, w którym gwiazdy musiały szczególnie sprzyjać realizacji marzeń i fantazji...

...Przylecieliśmy do Londynu aby zapiąć na ostatni guzik przygotowania do spełnienia kolejnej, wspaniałej dziecięcej fantazji. Korzystając z okazji, że jesteśmy w tym mieście, w planie mieliśmy również omówienie pomysłu i możliwości nagrania oraz wprowadzenia na rynek charytatywnego singla na rzecz naszej Fundacji. Mamy wiele znajomości i przyjaciół w Londynie także w branży muzycznej, i jeśli pomysł miał ujrzeć światło dzienne, tu chcieliśmy rozpocząć nasz nowy projekt. Wiele godzin trwały dyskusje na ten temat - sprawy techniczne nagrania, wydania, dystrybucji wydawały się proste, wiele osób, studio nagraniowe, inne firmy z branży były chętne do pomocy, jedyne co słusznie wydawało się najtrudniejsze, to sama zawartość płyty.

Materiał na taką płytę - dla naszych Dzieciaków ... musiał być wyjątkowy, więc nie mieliśmy wątpliwości, że po powrocie do domu czeka nas dużo pracy i poszukiwań. Nikt nie wypowiedział tego głośno, ale było jasne, że zanim powiemy "to jest to; materiał na naszą płytę" ... może upłynąć sporo czasu, a my w tej kwestii jesteśmy wyjątkowo niecierpliwi, każdy pomysł za wszelką cenę chcemy zrealizować natychmiast. W Fundacji ciągle ścigamy się z czasem, chcemy wygrać każdy wyścig, aby każde z nieuleczalnie chorych polskich dzieci uwierzyło, że los nie jest tylko okrutny, że marzenia się spełniają, nawet jeśli nie można cofnąć choroby. Ta myśl trochę popsuła nam nastrój, rozdzieliliśmy zadania, a że do odlotu nie pozostało za dużo czasu, wezwaliśmy mini-taxi, która zabrała nas na lotnisko. Była to nieprzyjemna noc, zimna i na dodatek padało. Jechaliśmy w milczeniu więc taksówkarz zapytał czy nie będzie przeszkadzać nam włączona muzyka i sięgnął po kasetę z nagraniem...

Patrząc w zadumie na krople deszczu osuwające się po szybie samochodu, słuchaliśmy melodii, która popłynęła z głośników, muzyki, która poruszyła nasze serca i dusze... To właśnie były pierwsze nuty Białego Anioła i już po pierwszej zwrotce wiedzieliśmy, że to właśnie NASZ utwór. Gdy po wysłuchaniu całego kawałka mieliśmy w oczach łzy, kierowca odwrócił się, spojrzał na nas, uśmiechnął się i powiedział: "To ja to napisałem!"

Wzięliśmy od niego wizytówkę i taśmę z nagraniem i po przyjeździe do Polski rozesłaliśmy ją do znajomych producentów muzycznych z Londynu, aby usłyszeć ich opinię - była to jednogłośna aprobata!

Od tej pamiętnej podróży londyńską taksówką, Biały Anioł , który był do tej pory zaledwie pomysłem, trafił do studia nagraniowego - Library Studios - w Londynie, gdzie znani autorzy tekstów, muzycy i chórzyści, połączyli siły i talenty, aby pomóc Fundacji Dziecięca Fantazja i nieuleczalnie chorym polskim dzieciom. Dali z siebie wszystko pracując nad tekstem i nagrywając pełną emocji muzykę do polskiej i angielskiej wersji utworu.

Obaj piosenkarze i wykonawcy - Piotr Cugowski i Tony Myers - zgodzili się nagrać Białego Anioła rezygnując z wynagrodzenia i przekazując je na rzecz chorych dzieci za co z całego serca im dziękujemy.

Napisz komentarz: kamila@f-df.pl

  • Category

  • License

    • Standard YouTube License

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...