Loading...

Minecraft - Poradnik dla zaawansowanych #3 - Farma potworów - slime'y, proch, Incineratory - part.2

81,733 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 8, 2011

CZYTAJCIE OPISY to może dowiecie się, jak zdobyć dostęp do dużej ilości slime'ów.
Witam, jestem Iwar i chciałbym wam przedstawić kolejny odcinek mojej małej serii poradników do Minecrafta, w którym przedstawię wam podstawy budowania własnej farmy potworów - nieskończonego źródła prochu, piór, kości, strzał i sznurka i ogólnie wszystkiego, co pozyskujemy z mordowania mieszkańców waszych mineświatów.

Farma potworów, mobów, monsterów, zwierząt, czy jak ją nazwiecie składa się z czterech elementów. Boksów (kwadratów 11x11 na których pojawiać się będą pojawiać się nasze ofiary), kanałów, tunelu zawierającego incinerator (spalacza) i pomieszczenie, w którym będziecie zbierali zdobyte zasoby.

Co do kanałów, to należy pamiętać, że klocek tworzący wodę ma być tylko NA POCZĄTKU każdego kanału, reszta ma spływać naturalnie, woda nie może też spływać do tunelu, ma zatrzymywać się na jego krawędzi.

Od razu mówię, że chociaż zasada budowy jest straszliwie prosta (kopiesz jaskinie, kładziesz wode, i patrzysz jak spływa) to jednak jest tu trochę kopania. Najmniejsza farma powinna mieć min 24x24, największa 144 kratki w każdą stronę, ale ja radze budować farmy wielkości 50x50 o wysokości 2 kratek, taka farma przynosi spore zyski i powinna starczyć na początek, zresztą zawsze możecie dorobić jakieś pięterka.
Farma 50x50x2 to bez kpania tuneli 5000 kostek to wykopania, polecam używać kamiennych narzędzi (132 użycia więc trza 38 kilofów i łopat), starcicie ich sporo, ale po co marnować dobre surowce na narzędzia, jak można je przetopić na bloki i zbudować coś epickiego.

Wasze pomieszczenie może stać tuż obok spalacza, abyście mogli oglądać pogrom potworów, ale równie dobrze może stać gdzieś w większej odległości, albo wręcz pod tunelem (co sprawi, że potwory szybciej będą do niego wpadać)

Jak można zauważyć, niechcący stworzyłem dwa miejsca ciągłego pojawiania się slime'ów. Teoretycznie slime'y powinny lubić duże otwarte przestrzenie na dużej głębokości. Jak widać wolą jednak pomieszczenia pod dużymi jaskiniami i wilgoć. Tak więc, jeżeli zbudowaliście swoją farmę na znacznej głębokości, możecie spróbować wykopać pod kanałami jakieś jamy, może też dodać tam trochę wody. Kto wie, może też uzyskacie małą faremkę tych szlamowatych kosteczek.

Tak btw, na filmie duże Slime po prostu umarły, bo zabiłem je mieczem, Slime trzeba zabijać bronią zadającą nie więcej niż pół serduszka na uderzenie, np. pięścią. Wtedy z dużych Slime wypadną cztery średnie, a z nich po cztery małe, które możecie zachować jako zwierzątka (będą za wami podążać) albo też zabić dla tych zielonych kulek, które nie są teraz specjalnie przydatne, ale w przyszłości... Kto wie.

Byłbym wdzięczny za dawanie kciuków w górę, nic to was nie kosztuje, a motywuje do działania (kciuki w dół możecie sobie odpuścić), i naprawdę będę wręcz ociekał wdzięcznością do tych was, którzy zechcą kliknąć dla mnie ten fajny, szary guziczek z napisem Subskrybuj (albo też żółty, jeżeli znajdujecie się na moim kanale).

Chciałbym też zachęcić was do pisania w komentarzach wszelkie sugestie a także jeżeli jest coś, czego budowę chcielibyście poznać, z chęcią pomogę.

Mam nadzieję że poradnik będzie pomocny, z góry dziękuję.
Iwar.

PS: Film, oryginalnie, został dodany do kategorii poradniki i styl. Dlaczego? Cóż, może nie powie wam jakie kolory nosić tej wiosny, ale poradzi, jak zaopatrzyć się w sporą ilość materiałów. A co do stylu, to Slime'y są bardzo stylowe.
Tak panowie, wasz kolor na ten miesiąc to Slime!

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...