Loading...

Alternatywne spacery po Gdańsku | Zaspa

1,973 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 28, 2016

Zwiedzaj Gdańsk - alternatywnie! Czy wiecie, co właściwie przedstawiają murale na Zaspie? Niektóre obrazy są z pewnością tajemnicą, zatem posłuchajcie, jak do wspólnych spacerów zapraszają Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki, którzy tłumaczą, jaką ideę kryją w sobie niektóre z tych dzieł sztuki. Podczas wakacji będziecie mogli bliżej poznawać Gdańsk podczas spacerów z IKM. Serdecznie zapraszamy.

ZASPA

Zaspa jest jednym z największych w Polsce skupisk bloków mieszkalnych. Powstała w latach 70. i 80. Ogromne powierzchnie szczytowych ścian oraz otwarte przestrzenie alei są doskonałym środowiskiem dla funkcjonowania wielkoformatowych malowideł, które z pozornie szarej, anonimowej dzielnicy Gdańska czynią ją, jednym z najciekawszych miejsc w Gdańsku.

Dziś kolekcja malarstwa monumentalnego to 58 wielkoformatowe murale, o różnorodnej tematyce – niektóre przestawiają sławne postaci, historię oraz miasto Gdańsk, a inne stanowią wariację na podjęte przez artystki i artystów tematy m.in. miłość, wolność, kryzys. Tę niezwykłą galerię można zwiedzać z jej gospodarzami – mieszkańcami osiedla. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki opowiedzą o historii osiedla, jego architekturze oraz zabiorą na spacer szlakiem zaspiańskich murali.

TERMINY I ZAPISY: http://www.ikm.gda.pl/alternatywne-sp...

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...