Loading...

Maire Aunaste soovitab: "Täna õhtul: Seeri Feibok"

1,311 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 29, 2011

Seeri Feibok valutab maailma pärast südant omanimelises autorisaates "Täna õhtul: Seeri Feibok". Ta ei tea, et tema saade kunagi eetrisse ei jõua, kuid sellest ei ole ka midagi hullu. Seeri küsib, arvab, aitab ja annab nõu -- hoolimata sellest, et keegi teda ei kuula.

See, mida meie kõik nimetame igapäevaeluks koos oma tõusude ja mõõnadega, oli meie peakangelase jaoks väljakannatamatult igav ning vastupidi oli ka Seeri väljakannatamatu kõigile, kes üritasid oma igapäevaeluga tema asustatud maailmas toime tulla. Toda igavust on ta saabunud peletama ühte omapärasesse hooldekodusse. Nimelt lindistab ta oma saadet Sotsiaalselt Võimetute Varjupaigas, kus abivalmis sanitarid teevad kõik võimaliku, et luua oma patsiendi ümber illusioon tõelisest telestuudiost, kus Seeri Feibok saab elada keset oma soovunelmat.

Seerit ei ole tembeldatud vaimuhaigeks, tema viibimine varjupaigas on täielikult kahepoolne kokkulepe tema ja ülejäänud maailma vahel. Varjupaigas elamine ja olemine on talle parimaks lahenduseks, kuna seal lastakse tal pidurdamatult tegeleda selle ühe ja ainsa asjaga, mida ta siin ilmas kõige rohkem armastab: lugude rääkimisega oma ainsale tõelisele sõbrale, kaamerasilmale. Teadmata ajast peale on meie peaekangelane koos heatahtlike sanitaride abiga salvestanud videolindile kõikvõimalikke lugusid, olgu need siis reproduktsioonid päevauudistest, tagasivaated Eesti rahva ajalukku või kriitilised pöördumised kõige pihta, mida Seeri siin maailmas kriitika vääriliseks peab.
Õigupoolest ei ole Seeril mitte midagi pistmist ühe tavalise inimesega. Enamgi veel - teda jälgides võib jääda mulje, et teda kui isiksust polegi olemas. On ainult erinevad lood, mida ta jutustab, kuid miks ta jutustab, millal ta alustas ja millal lõpetab, jääb saladuseks.

Nagu igas korralikus telesaates, ei puudu ka Seeri saatest globaalprobleemide lahtiharutamine, kohalikud uudised, poliitikadebatid, nipinurk, lastesaade, teadusrubriik ning Dr. Feiboki näpunäited eakatele. Saates loetakse ette ka lugejate kirjad ning stuudio võtab vastu vaatajate kõnesid.

Seeri on elus ja rahul, kui tal on publik -- kuulajad ja vaatajad, kes jätavad talle mulje, et tema sõnum ei jää edastamata.

Saatejuhid: Seeri Feibok (Joonas Parve) ja Anatoli Tafitšuk (Anatoli Tafitšuk)
Operaatorid Päär Pärenson ja Ajjar Ausma
Saategraafika: Taavi Varm (Varm Studio) ja Emer Värk(Von Krahl)
Montaaž ja videolahendused: Taavi Varm (Varm Studio) ja Emer Värk (Von Krahl)
Muusika: Robert Vaigla
Pearežissöör ja lavastaja: Johannes Veski

Info ja broneerimine: teater@cabaretrhizome.ee

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...