Loading...

Game of Thrones - The Rains of Castamere (Türkçe Çeviri)

15,776 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 27, 2019

Lord Tytos Lannister batı topraklarının büyük lordlarından biri ve Casterly Kayası lorduydu. En büyük oğlu Tywin ise onun varisi idi. Tytos Lannister, büyük bir hanedanın lideri olmasına rağmen kişilik olarak çok güçlü birisi değildir. Tytos Lannister lordlarına borç altın verir ancak onlar geri ödeme yapmazlardı. Bazı lordları yemek masasında onunla alay bile etmişlerdir ve Lord Tytos bunun karşısında sessiz kalmıştır. Sonunda Lord Tytos Tarbeck hanesinin liderini sadakatsizlik suçlamasıyla esir almıştır. Leydi Tarbeck ise buna karşılık üç Lannister'ı alıkoymuştur. Tywin Lannister, babasına Lord Tarbeck'i her esir alınan Lannister'a karşılık üç parçaya bölüp geri göndermeyi teklif etmiştir. Ancak Tytos Lannister bunu kabul etmemiş ve esir değiş tokuşu ile sorun kısa bir süreliğine çözülmüştür. Ancak daha sonra Reyne ve Tarbeck haneleri lordlarının zayıflığından faydalanarak isyan etmişlerdir.

Tywin Lannister isyanı bastırmak için gönüllü olmuştur ve isyanı bastırırken kimseye merhamet göstermemiştir. İsyan sonunda Reyne ve Tarbeck haneleri, kaleleri ve bütün mensuplarının öldürülmesi ile tarihten silinmiştir. Castamere Yağmurları adlı şarkı bu isyandan sonra yazılmıştır.

Yıllar sonra yine Casterly Kayası’na bağlı başka bir hanedan –Fair Adası’nın Farman Hanedanı- da lordlarına karşı ayaklanmaya niyetlenirler. Artık Casterly Kayası’nın başına geçmiş olan Lord Tywin Lannister, Lord Farman’a bir elçisi ile birlikte bir kutu gönderir. Elçi, lordun salonunda kutuyu açar, kutunun içinden bir ud çıkar. Elçi udu alıp salonun ortasına oturur ve Castamere Yağmurları şarkısını söyler. Bu mesaj, Lord Farman’a Lannister’lara karşı ayaklananlara neler olacağını hatırlatmak için yeterli olur ve isyanı başlamadan bastırır. 
***

sözleri;

And who are you, the proud lord said,
that I must bow so low?
Only a cat of a different coat,
that's all the truth I know.
In a coat of gold or a coat of red,
a lion still has claws,
And mine are long and sharp, my lord,
as long and sharp as yours.
And so he spoke, and so he spoke,
that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall,
with no one there to hear.
Yes now the rains weep o'er his hall,
and not a soul to hear.

 • Category

 • Song

 • Artist

  • Ramin Djawadi
 • Album

  • Game Of Thrones: Season 2 (Music From The HBO Series)
 • Licensed to YouTube by

  • UMG (on behalf of Varese Sarabande); LatinAutor - UMPG, LatinAutor, UNIAO BRASILEIRA DE EDITORAS DE MUSICA - UBEM, ASCAP, UMPI, UMPG Publishing, and 8 Music Rights Societies

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...