Loading...

BE, sondazh, Shqipëri

882 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Feb 19, 2010

Shqiptarët janë populli që më shumë se të gjithë të tjerët në rajonin e Ballkanit besojnë në Integrimin europian. Një sondazh i kryer nga Gallup dhe disa organizata të tjera dëshmon se 88 përqind e shqiptarëve mbështesin afrimin e vendit më Bashkimin europian. Sondazhi nxjerr edhe disa të dhëna që duken kontradiktore, pasi ndërsa janë të kënaqur më nivelin e jetesës, dhe kjo ka ardhur në rritje, 64 përqind shohin mundësi më të mëdha jashtë vendit ndërsa 38 do të donin të emigronin, duke qenë përqindja më e lartë në rajon. Korrespondenti ynë Armand Mero njofton:

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...