Loading...

EWTN Polska | Adoracja z Niepokalanowa

316,562 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Streamed live on Sep 1, 2018

Gwiazda Niepokalanej, Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, Niepokalanów – transmisja adoracji na żywo
The Star of the Immaculate, World Centre of Prayer for Peace in Niepokalanów - live streaming

Transmisja realizowana jest przez Telewizję Wiekuistego Słowa - EWTN Polska, ewtn.pl

WWW.EWTN.PL

EMISJA: http://ewtn.pl/ewtn-polska-live/
FB: https://www.facebook.com/EWTNPolska/
TT: https://twitter.com/EWTNPL
YT: https://www.youtube.com/c/EWTNPL

12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju

Dzieło utworzenia Kaplicy Pokoju Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie podjęto w 2017 roku. Utworzenie Kaplicy było od wielu lat pragnieniem wspólnoty klasztornej i parafialnej, oraz pielgrzymów odwiedzających to szczególne miejsce. Początkowo spodziewano się, że będzie to Kaplica służąca miejscowym wspólnotom oraz pielgrzymom. Rozpoczęto prace projektowe, zlecając wykonanie ołtarza firmie Drapikowski Studio z Gdańska. Powstała koncepcja ołtarza.
Jednak Opatrzność Boża miała inne plany. W roku 2017 roku z archiwum klasztornego wydobyto list św. Maksymiliana i odczytano go w kontekście powstałego projektu ołtarza. Już w 1934 roku św. o. Kolbe pisał z Japonii do Polski: „wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Najświętszego Sakramentu”.
Taki właśnie kształt miał projekt koncepcyjny ołtarza. To niezwykłe wydarzenie było bezpośrednim powodem, dla którego Stowarzyszenie Communita Regina della Pace zaproponowało w listopadzie 2017 roku, aby ósma Gwiazda znalazła swoje miejsce właśnie w Niepokalanowie. Ojciec Prowincjał Wiesław Pyzio wyraził na to zgodę. Rozpoczęto realizację przedsięwzięcia, która wymagało przeprowadzenia szeregu prac budowlanych oraz zatrudnienia wielu wykonawców, zaś kaplica musiała być zorganizowana od podstaw, gdyż w tym pomieszczeniu wcześniej znajdowała się zakrystia. Prace były skomplikowane i trudne, ponieważ nie mogły zakłócać Mszy Świętych i nabożeństw odbywających się w bazylice.
Jednak nie prace materialne były istotą przedsięwzięcia. Jego głównym celem, realizowanym z pełną determinacją, była budowa kaplicy duchowej w sercach ludzi. Od początku, podstawą przedsięwzięcia była modlitwa, bezinteresowna, z serca ofiarowana modlitwa ludzi. Szczególnie parafian niepokalanowskich, ale również bardzo odczuwalne było wsparcie ludzi z całego kraju, a nawet ze świata. Wspólny cel, jakim jest zabieganie o pokój w sercach ludzi, jednoczył wszystkich.
Równolegle zbierano intencje od wszystkich darczyńców, które zostały pieczołowicie zebrane, zapakowane do stalowej kasety i umieszczone w stopniach ołtarza adoracji. Te intencje, prośby, dziękczynienia zostaną na zawsze w tym miejscu, jako znak wiary ludzi zaangażowanych w to przedsięwzięcie. To również największy dar dla pokoleń, które będą w tej kaplicy zanosić swoje prośby. Jako ostatnią, złożono intencję modlitwy-prośby za tych, którzy będą się modlić w kaplicy. Jak napisał św. Maksymilian: „kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia”.
Istotą modlitwy o pokój jest jej ciągłość na świecie, niezależna od strefy czasowej, miejsca i okoliczności. Modlitwa ma płynąć nieustannie i zmieniać serca ludzi, aby były pełne pokoju. Pan mówi: dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. Ez 36,26.

Więcej informacji na stronie: kaplica.niepokalanow.pl
Facebook: www.facebook.com/kaniepokalanow

Jeśli obraz z Adoracji Najświętszego Sakramentu na żywo zanika prosimy o kontakt na email:
gwiazda.niepokalanej@gmail.com lub redakcja@ewtn.pl
lub pod nr telefonu +48 575 935 777

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...