Loading...

Zueignung - FAUST - GOETHE - Faust'un Almanca Giriş Tiradı

4,395 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 13, 2012

Regie und Kamera: Oğuz Yenen

www.faust-solo.de
www.faust-istanbul.com

FAUST'un Giriş Tiradı:
Bir zamanlar ilk bulanık bakışlarıma görünmüş olan siz, tanımlayamadığım şahıslar, yeniden yaklaşıyorsunuz
bana. Bu kez sizi tutmayı denesem mi acaba? Yüreğim o eski çılgınlığına yönelsin mi? Sis ve dumanlar içinden yükselerek etrafımı sarıp başıma yığılıyorsunuz! Peki, o halde hükmedin!

Beni çevreleyen büyülü soluğunuz tıpkı gençlik yıllarımda
olduğu gibi gönlümü titretiyor. Birlikte getirdiğiniz sevinçli günlerin görüntüleri yanı sıra bazı hoş gölgeler belirgin hale geliyor.
Eski ve yarı unutulmuş bir masalmış gibi ilk sevginin ve ilk dostluğun izleri gözlerimde canlanıyor. Acı yenileniyor, şikayetler tekrarlanıyor. Hayatın içinden çıkılmaz dolambaçlı akışı.

Benden önce ölmüş, güzel saatlerin mutluluk düşlerine tanık olmuş o iyi insanların adları anılıyor. İlk şarkılarımı dinlemiş olan o ruhlar birazdan söyleyeceklerimi duymuyorlar artık. Yok olup gitti o eski dost topluluğu ve ne acı ki, ah! Uzaklaşarak kayboldu o ilk şarkımın yankısı. Alkışları bile beni korkutan, tanımadığım bir topluluğa söyleniyor şarkım. Ne var ki, şarkımın hala yaşıyor olması, yolunu şaşırarak dünyaya yayılması keyif veriyor.

Çoktandır unutmuş olduğum bir özleyiş uyanıyor içimde. O sessiz ve ciddi ruhlar alemine gitmenin zamanı geldi. Fısıltılı şarkımın havada belirsiz seslerle yayılmasıyla, bedenim titriyor! Gözyaşlarımın akışını durduramıyorum. Acımasız yüreğim, katı değil! Yumuşak! Sahip olduğum şeylerin nasıl uzaklaştığını görüyorum, kaybolmuş şeylerin yanı başımda birer gerçek olduğunu.

http://www.zorlu.at/English.html

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...