Loading...

Matthew Rockefeller feat Alicia Keys w piosence pt "Alicjo, podaj mi klucze"

2,067 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 29, 2011

Ten głodny kawałek zatytułowany "Alicjo, podaj mi klucze" Matthew Rockefeller dedykuje specjalnie dla Majstra Zdzicha, z kanału You Tube "MajsterProjekt"

Muzyka: Alicia Keys, Jay Z
Słowa i wykonanie: Matthew Rockefeller
House tańczą: Ania i Tolek z programu TVN - u "You can dance - po prostu płacz"
Koszt tego videoklipu: zaginął w akcji, brak

Oto i cały tekst do tej parodii pt " Alicjo, podaj mi klucze bo ja tą melodię nucę"

Oh, u, ó kreskowane, r zet...
Jam jest Rockefeller, lecz nie z Tych, z Warszawy, przyleciałem do NY - ja dla pieniędzy i dla sławy. Za chlebem, jak Funky Polak do Chicago, dla bogactwa i przepychu. Yhu, yhu! Jeżdzę subwayem z Brooklynu na Manhatan, miałem limuzyną.
A taam! Jay Z również jeździł metrem podczas dealowania kokainą wraz ze swoją dziewczyną bijąc ją. Dwa dolary, dwadzieścia pięć centów, jakaś godzina w plastikowym foteliku i już jestem w Manhattanie. Co się stanie, panie? Na shoppingu jak na rollercosterze, nie wierzę, ale super! Nowy Jork, betonowa dżungla, jak zamek otoczony fosą, z jednej strony wody Hudson, z drugiej East River ścieki niosą.
Ref: Alicjo, podaj mi klucze do twego serca bo ja tą melodię nucę. Alicjo, nic nie mogę już zrobić, nie chciałem cie utracić, mogłem tylko zarobić. In New York, Alicja!
Tego miasta nie porównuj z żadnym innym. Nikt tu nie jest winnym, całe góry śmieci w plastykowych workach, i dosłowne bitwy kierowców stojących w korkach. Hałas. Cały plecak marzeń miałem gdy tu przyjechałem, magistrem inżynierem zostałem po studiach na UW - u. Green Card wylosowałem, język znałem, pracę na zmywaku szybko dostałem. Oto moje miasto, wyciąga ze mnie człowieczeństwo, całe męstwo. Szybko cię pozbawi całorocznej pensji. Mamy rok Dwadzieścia Jedenaście, to była najchujowsza zima w historii NY - ja właśnie. Dwadzieścia pięć inczy śniegu, pługi na poboczu stały jak Ruscy podczas Powstania Warszawskiego. Wiosna nie chce przyjść wcale. Ja to walę...
Ref: Alicjo, podaj mi klucze do twego serca bo ja tą melodię nucę. Alicjo, nic nie mogę już zrobić, nie chciałem cie utracić, mogłem tylko zarobić. In New York, Alicja!
Empire State Building. Dziury w asfalcie. Mijam McDonaldy, oszukane żarcie. Statua Wolności za czterdzieści dolców turystę ugości, mieszkam tu pięć lat a nigdy tam nie byłem, bo zwrotki, refreny dla was szyłem. Piłem, tańczyłem, potem się nawróciłem bo Jan Paweł Drugi zmarł, i znów zacząłem bo następnego wybrali Niemca, więc aż mnie skręca. Jam jest Rockefeller Niezły Feller czyli Janek Wiśniewski pada po raz drugi, myślałem że spłacę długi. A mam taki stan, stan nieważkości co się zowie Nowym Jorkiem, charakteryzuje się tłokiem, wyprzedażą i przy kasach korkiem. Ciągle mnie wzywa miasto które nigdy nie śpi, cierpi na bezsenność...
Ref: Alicjo, podaj mi klucze do twego serca bo ja tą melodię nucę. Alicjo, nic nie mogę już zrobić, nie chciałem cie utracić, mogłem tylko zarobić. In New York, Alicja!
Alice, Alice, who the fuck is Aliicja? Gdzie podziała się poliicja? Kocha nie kocha, potrafi walnąć focha. Swoje karty kredytowe trzyma w biustonoszu, no i w majtkach. Tuli je czule, mocniej niż miesięczne bóle. Czy ja mam w kartach same full'e? Ref: Alicjo, podaj mi klucze do twego serca bo ja tą melodię nucę. Alicjo, nic nie mogę już zrobić, nie chciałem cię utracić, mogłem tylko zarobić. In New York, Alicja!
Ala w końcu mi dała... klucze do tego miasta, do swojego serca, do ciepłego ciasta. Nagle stop, powiedziała „Basta!". Włoszka, kokoszka. Potem powiedziała, że to tak nie działa, że moja pała jest za mała, że jestem dla niej tylko emigrantem, biednym Polaczkiem, palantem. Białasem. Że nie znam się na R and B. Tymczasem Ala, oddaje ci już klucze, szybko się uczę, czasem dokucze, więc spadam bo do tego interesu ciągle dokładam. Bo chociaż w USA nie ma ZUS - a, to i tak czuje się zruchany biegnąc do autobusa. Bo chociaż w USA nie ma ZUS - a, czuje się zruchany wsiadając do Airbus'a. Ref: Alicjo, oddaj mi klucze do mego serca bo ja tą melodię nucę. Alicjo, nic nie możesz już zrobić, nie chciałaś mnie utracić, mogłaś tylko zarobić. In New York, Alicja!

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...