Loading...

#ChcemyWiedziec

Chcemy wiedzieć jak powstają nasze buty. Spot kampanii Kupuj Odpowiedzialnie Buty

440 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 14, 2017

http://www.ekonsument.pl/ChcemyWiedziec

Pewnie już wiesz o głodowych płacach i fatalnych warunkach pracy w przemyśle obuwniczym. Garbarnie, gdzie zaczyna się produkcja skórzanych butów, to jedne z najbardziej toksycznych miejsc pracy na świecie. Buty mogą też być ręcznie szyte przez pracujące chałupniczo kobiety, które zwykle mają niewiele praw, żadnej pewności zatrudnienia i są w ogromnym stopniu narażone na wyzyskiwanie przez pracodawcę.

A skąd się wzięły twoje buty? Niestety zwykle tego nie wiesz…

W czerwcu 2017 r. rozpoczęliśmy kampanię #ChcemyWiedziec, w której apelowaliśmy do czołowych marek obuwniczych: CCC, Deichmann, Camper, Prada, Birkenstock i Leder & Schuh o jawność łańcuchów dostaw.

Zebrałyśmy ponad 6000 podpisów pod petycją i mamy już pierwsze efekty! W lipcu byłyśmy na spotkaniu w siedzibie firmy obuwniczej CCC. Przedstawiłyśmy postulaty naszej kampanii. Mówiłyśmy m.in. o konieczności jawności łańcucha dostaw i odpowiedzialnej produkcji butów z poszanowaniem praw człowieka, o potrzebie dialogu z pracownikami/cami i informacji dla konsumentów/ek. Czekamy teraz na działania CCC.

Przykład CCC nauczył nas, że petycje działają i bardzo pomagają w prowadzeniu dialogu z firmami. Teraz zależy nam na tym, by zmotywować CCC i zachęcić inne firmy, by ujawniały swoje łańcuchy dostaw i brały większą odpowiedzialność za ludzi szyjących Twoje buty. Każdy podpis się liczy!

http://www.ekonsument.pl/ChcemyWiedziec

Film jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2017 r. Wyraża wyłącznie poglądy Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie i nie może być utożsamiany z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Film jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Za treść filmu odpowiada Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, poglądy na niej wyrażone niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej.

Realizacja: http://maciekzygmunt.com/
Zdjęcia: GMB Akash, Stanislav Kominek, NaZemi, Studio DRUZINA, Maciek Zygmunt

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...