Loading...

#enterorestes

ZWIASTUN — #[+#@!? (słowo na G)

1,590 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 7, 2017

Gwałt. Zadać gwałt. Zgwałcić. Gwałciciel. G. Słowo na „G” stanie się jednym z aktorów rozgrywającego się na terenie szkoły spektaklu, w którym nauczyciele i uczniowie będą walczyć ze sobą na definicje rzeczonej sytuacji. Za 45 minut odbędzie się konfrontacja dyrekcji, wychowawczyni i trójki uczniów oskarżonych o G… Choć właściwie nikt do końca nie potrafi opowiedzieć o tym, co się wydarzyło.

W spektaklu rozgrywającym się symultanicznie w pustej klasie i pokoju nauczycielskim zegary nieubłaganie tykają. Wśród prawdopodobnych wersji wydarzeń i możliwych algorytmów postępowania wszystkim powoli wymyka się „ktoś” – nieobecna bohaterka, która od dnia „incydentu” nie wróciła do domu.

DRAMATURGIA: Magdalena Drab
REŻYSERIA: Grzegorz Michał Grecas
ARANŻACJA PRZESTRZENI I KOSTIUMY: Agnieszka „Alex” Aleksiejczuk
II SCENOGRAF: Jan Głąb
MUZYKA: Tymoteusz Witczak
REALIZACJA NAGRAŃ AUDIO: Krzysztof Grębski
OBSADA: Jerzy Górski, Paulina Mikuśkiewicz, Adam Michał Pietrzak, Malwina Magdalena Rusów, Maciej Rabski
WARSZTAT: Jewgienia Aleksandrowa, Monika Wolińska, Zofia Domaradzka
KIEROWNIK PRODUKCJI: Piotr „Melchior” Torchała
CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 100 minut z przerwą
PREMIERA: 14. IX 2017 r., PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

Partnerem projektu jest Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu (dawna PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu).

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach projektu „Teatr dla młodzieży | 2. edycja Konkursu im. Jana Dormana” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.dorman.e-teatr.pl

Spektakl dla widzów od 13 roku życia.

O PROJEKCIE
Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UKŁAD FORMALNY
Teatr powołany w ramach Fundacji, Układ Formalny jest inicjatywą studentów i absolwentów Wrocławskich uczelni artystycznych. Zespół wierzy, że teatr może być realnym narzędziem zmiany. Przekonanie to zostało wyrażone w spektaklach: „#enterorestes”, „Matka Courage krzyczy”, „Kosmetyka Wroga” – jeszcze przed „formalizacją”.

Niedługo po sformalizowaniu Układ Formalny przystąpił do projektu „Program podyplomowej samoformacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we współpracy z PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filią we Wrocławiu. W ramach projektu od października 2016 do czerwca 2017 roku powstały cztery spektakle: „Wszyscy=bogowie we krwi”, „Piotruś Pan?”, „Traktat o Androidach: God hates Poland” oraz „Koniec” (szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ukladformalny.pl/projekty).

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...