Loading...

EPP: LED z płynną korekcją światła (korekcja gamma)

9,926 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 23, 2011

Korekcja światła LED generowanego przez PWM z wykorzystaniem funkcji korygującej liniowość strumienia światła. Więcej tutaj: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2...

Na powyższym filmie przedstawiony jest przykład dwóch diod LED sterowanych sygnałem PWM w celu ich płynnego rozjaśniania i przyciemniania.

LED prawy sterowany jest liniowo, czyli w stałych odstępach czasu wartość wypełnienia sygnału PWM jest zwiększana o 1 podczas rozjaśniania, i zmniejszana o 1 podczas przyciemniania.

LED prawy sterowany jest w nieliniowo, czyli w stałych odcinkach czasu wartość wypełnienia sygnału PWM jest zwiększana lub zmniejszana (zależnie czy rozjaśniamy, czy przyciemniamy LED) o wartość wynikającą z przeliczenia liniowej wartości na wartość liniową widzianą przez oko ludzkie (korekcja gamma). Jest to istotne ponieważ oko ludzkie odbiera jasność w sposób nieliniowy!

Efektem końcowym jest to, że dla oka ludzkiego lewy LED płynnie przechodzi pomiędzy stanami maksymalnego świecenia oraz wygaszenia, podczas gdy LED prawy w większości czasu wydaje się być zapalony maksymalnie, by następnie nagle zgasnąć.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...