Loading...

Grzegorz Braun w Białymstoku - 17.05.2016

10,792 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 18, 2016

17. maja 2016 roku w białostockim kinie TON gościliśmy Pana Reżysera Grzegorza Brauna, który wyświetlił swój najnowszy film pt. "Transformacja cz.4". Na spotkanie przyszło ponad 300 osób. Cieszymy się z tak dużej frekwencji i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

_____________________________
Opis filmu:
ZŁOTO, MIĘSO, KONWERGENCJA i WYŚCIGI NA LAWETACH

Lewicowa propaganda i wielopokoleniowa działalność sowieckiej agentury na Zachodzie odnoszą spektakularny sukces: w połowie lat 70. XX w. w „wolnym świecie” w zasadzie nikt już nie kwestionuje prawowitości reżimu kremlowskiego – a marsz komunizmu, który podbija kolejne kraje Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej powszechnie uznawany jest za wyraz „ducha postępu dziejowego”. Zamiast konfrontacji, elity Zachodu wolą intelektualne gry z komunizmem – popularnośc zdobywa teoria konwergencji tj. wzajemnego upodabniania się systemów. Tymczasem sowieckie mocarstwo atomowe jest kolosem na glinianych nogach: utrzymuje największą armię pancerną i największą sieć agentury na całym świecie – a jednocześnie ma permanentne problemy z utrzymaniem wydolności infrastruktury i własnej ludności na podstawowym poziomie wegetacji. Nieuchronnie zbliża się moment, w którym kremlowscy sekretarze i marszałkowie będą musieli podjąć decyzję: albo III wojna światowa – albo radykalne zmiany wewnętrzne, których nie da się już pogodzić z marksistowskim dogmatem. Czwarta część cyklu „TRANSFORMACJA – OD LENINA DO PUTINA” przedstawia okres ostatecznego przesilenia w dziejach Związku Sowieckiego; czasy ostatnich genseków (sekretarzy generalnych): Breżniewa, Andropowa i Czernienki, których następujące po sobie pogrzeby czarny humor moskiewskiego ludu określił jako „wyścigi na lawetach”. Obejmujący po nich schedę, czy raczej masę upadłościową ZSRS, Gorbaczow podejmie desperackie próby reaktywacji imperium – sięgając po wszelkie sprawdzone wzorce sowieckiej dezinformacji.

Film dokumentalny Grzegorza Brauna „Transformacja – od Lenina do Putina” zdjęcia Andrzej Adamczak, Piotr Wąsowski montaż Aleksandra Braun psm występują Norman A. Bailey, Włodzimierz Bukowski, Sławomir Cenckiewicz, Marek j. Chodakiewicz, Wiktor Kostikow, John Lenczowski, Bogdan Musiał, S. Eugene Poteat, Wiktor Suworow i inni animacje Michał Czubak dźwięk Piotr Nykowski, Łukasz Rydzewski udźwiękowienie Kamil Sajewicz kierownictwo produkcji Zdzisław Sajuk producent Robert Kaczmarek produkcja © Film Open Group 2015 scenariusz i reżyseria Grzegorz Braun

_____________________________
Link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/10640...

_____________________________
www.instytutsuwerennosci.pl
www.dkfwdobrymtonie.pl

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...