Loading...

Eleni Miłości ślad - Bez pochmurnych słów

27,316 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 24, 2013

NADAJEMY INACZEJ !
www.radio.chojnice.pl
źródło: EMI Music
Eleni długo kazała czekać swoim fanom na swój najnowszy album. Prace nad płytą trwały aż 11 lat. Tyle czasu musiało upłynąć, aby efekt był tak wyjątkowy. Na albumie znalazło się 17 utworów.
Wiele z nich w swej warstwie rytmicznej i harmonicznej, nadaje płycie bardzo orientalny koloryt idealnie łączący się z charakterystycznym głosem Artystki. Nowa płyta Eleni trafiła na półki sklepowe 19 marca 2013r.

W nagraniach wzięli udział między innymi : Thanos Andrias oraz Jannis Sinanis, którzy należą do ścisłej światowej czołówki wirtuozów, grających na buzuki (grecki instrument ludowy) oraz sazzie (turecki instrument strunowy). Producentem muzycznym albumu jest kompozytor i autor większości tekstów Kostas Dzokas, który od początku kariery Artystki jest również jej opiekunem artystycznym.
Kompozytorami oraz aranżerami dużej części utworów znajdujących się na albumie są muzycy występujący z Eleni od ponad 30-tu lat oraz muzycy zaprzyjaźnieni z Artystką.

Eleni - jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Przygodę z muzyką zaczęła już w dzieciństwie. W szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu "Ballada".
Po egzaminie maturalnym w 1975 roku, została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus, działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie.
Pierwszą płytę długogrającą, zatytułowaną "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. W następnych latach ukazały się jej kolejne albumy: "Moja miłość" , "Buzuki disco", " Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt" , "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie".
Większość albumów Eleni uzyskała status Złotej Płyty.
Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych. Wylansowała utwory, które królowały na szczytach krajowych list przebojów, m.in.: "Do widzenia mój kochany", "Bawmy się, śmiejmy się", "Chcę kochać", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady", "Ballado, hej" i "Miłość jak wino" .
Artystka bardzo dużo koncertuje w kraju. Śpiewała również na scenach w Paryżu, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii.


ELENI -- MIŁOŚCI ŚLAD

LISTA UTWORÓW :

CD 1

1. Aleksandria
2. Najdalsza gwiazda
3. Wirtualny świat
4. Bez pochmurnych słów
5. Moje nutki
6. Ty jesteś dla mnie
7. Gdy przyjdzie jesień
8. Weź ze sobą wspomnień garść
9. Bądź dla innych


CD 2

10. A jednak
11. Ślę Ci ten list
12. Nasze sms-y
13. Świat jest taki jak my
14. Zostawiłam miłości ślad

Bonus track
15. Gdy tę rzewną nucę pieśń
16. Nie spocznę nim znajdę
17. Eleni zwą mnie

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...