Loading...

Prof. Dr. Mehmet Serkan Tosun ile Ekonomi Üzerine

163 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Streamed live on Mar 26, 2017

This event will be in Turkish. / Bu etkinlik Türkçe olacaktır.

Konuşmacımız: Mehmet Serkan Tosun

Sorularınız İçin: http://www.goo.gl/slides/qp5pf5
Facebook sayfamız: http://www.facebook.com/crpaths
Web sayfamız: http://www.kesisenyollar.org / http://www.cpaths.org

Konuşmacımızın Özgeçmişi:

Mehmet Serkan Tosun 1971 yılında Karaman’da doğmuştur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara’da sırasıyla AyseAbla İlkokulu ve TED Ankara Koleji Ortaokulu ve Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladıktan sonra sırasıyla Boston Üniversitesi’nden Ekonomi yüksek lisans derecesi ve Syracuse Üniversitesi’nden Ekonomi doktora derecesi almıştır.

Şu anda ABD bulunan University of Nevada, Reno Ekonomi Bölümü'nde Professor olarak çalışmakta ve 2013’den beri Ekonomi Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Almanya’daki Institute for the Study of Labor’da (IZA), İngiltere’de University of Oxford bünyesindeki Oxford Institute of Population Ageing’de ve Mısır’daki Economic Research Forum’da (ERF) araştırmacı statüsünde üyelikleri bulunmaktadır.

Uzmanlık alanları kamu ekonomisi (özellikle vergi politikaları), nüfus ekonomisi (özellikle nüfus yaşlanması ve göç konuları), uluslararası politik ekonomi, bölge ekonomisi ve ekonomik büyümedir. Bunun yanında yakin zamanda IMF, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (UNESCWA), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNIFEM) ve Birleşik Şehirler ve Yerel Yönetimler (UCLG) gibi kurumlarda danışmanlık yapmıştır. Dr. Tosun’un 40’a yakin akademik ve profesyonel dergi yayınları, kitap bölümleri ve konferans yayınları vardır. Beta Gamma Sigma işletme topluluğunun Nevada şubesinden 2009 yılında en iyi araştırmacı ödülünü, Ortadoğu Ekonomi Derneği’nden (MEEA) 2005 yılında Ibn Khaldun ödülünü almıştır. 2013’de Nevada Üniversitesi, Reno İsletme Fakültesi Dekanlığının Araştırma Profesörlüğü ve 2015’de Barbara Smith Campbell Vergi Politikaları Seçkin Profesörlüğü ödüllerine layık görülmüştür. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...