Loading...

PRAWIDŁOWY SAVONIUS - zdrowy wiatrak pionowy i AMERYKANKA - dają samą darmową energię z wiatru

5,120 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 2, 2016

Tylko wiatrak pionowy jest zdrowy i jest to VAWT a jednocześnie dużo lepszy od HAWT.Najlepszy z wiatraków jest PRAWIDŁOWY SAVONIUS, bo ma największą moc i ma największą sprawność oraz ma największą moc, a daje samą darmową energię, że hoho.
Najlepsza do odbioru energii elektrycznej z wiatraka jest AMERYKANKA, inaczej prądnica bezrdzeniowa wolnoobrotowa, konstrukcja PRAWIDŁOWEJ AMERYKANKI ma największą moc i sprawność (może nawet nadsprawność), do tego to jest cacko, bo wg Kopcia.
SAVONIUS ogłosił swój wynalazek z takim wiatrakiem zaraz po zapooznaniu się z nowym wówczas fizycznym odkryciem efektu siły MAGNUSA - czyli aerodynamika.
Całość uwidacznia nawet Free Energy, albo Freie Energie. AMERYKANKA ma magnesy neodymowe naklejone na krążku stalowym z obu stron cewek, cewki się nie obracją, ale prąd dają, łożyska w mocowaniu cewek utrzymują cały rotor PRAWIDŁOWEGO SAVONIUSA.
Ten mały tu przedstawiony SAVONIUS ma moc 40 W przy wietrze 27 m/s, a całość jest bez hałasów, bez infradźwięków, bez ultradźwięków, ratuje ptaszki, bez wibracji, ozdabia okolice i jest dużo niższe od HAWT dając wielką moc taniej itd.
Teraz są przepisy o zakazach wszelkiej budowy w promieniu 10 razy wysokość wiatraka, czyli tu mamy same zyski, też na dachach i przy ścianach są przepisy budowlane, że antena lub wiatrak itp nie może wystawać ponad 3 metry od dachu lub ściany, więc też same zyski, bo w takim rozmiarze się zmieści konstrukcja dająca 4kW prądu przy prędkości wiatru 27 m/s. W wiatrakch okazuje się jednak ważna siła podciśnienia, czyli zasysa jak w siła nośna w samolocie, dlatego SAVONIUS jest najkorzystniejszym wiatrakiem i jest w nim zbędny hamulec, bo nigdy się nie rozkręci ponad miarę, a PRAWIDŁOWY SAVONIUS ma prawidłowy optymalny stosunek odpowiednich wszystkich wymiarów, korzystając ze średniej "złoty środek" - naturalna liczba w przyrodzie (1,618034 oraz 0,618034).
Wiele informacji jest na stronie:
www.savonius.pev.pl
Prace badawczo-rozwojowe, B+R, B&R, R&D - dają efekty.
Całość jest idealna do zasilania lamp latarni ulicznych oraz do ładowania elektrycznych samochodów EV i najlepiej tych PRAWIDŁOWO SKONSTRUOWANYCH - jedynie można dodać fotoogniwa oraz niskotemperaturowego STIRLINGA z pompy ciepła.
UFO pewnie by z tego skorzystało, jakby polski język znało, NOL pewnie też te podciśnienie by do wędrówki latającej zamontowało..
Takich efektów nie mają nawet gadżety do gier online.
Czyli ta moda jest trendy - 21. wiek. A ta aerodynamika wyraźnie pokazuje wielokrotnie większą lepszość PRAWIDŁOWEGO SAVONIUSA nad zwykłym wiatrakiem śmigłowym (HAWT).

Comments are turned off
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...