Loading...

Owce w sieci - making of

10,065 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Aug 23, 2011

Reportaż z opracowania polskiej wersji językowej kreskówek "Owce w Sieci" z udziałem Andrzeja Grabowskiego.
„Owce w Sieci" to kolejna propozycja edukacyjna Fundacji Dzieci Niczyje oraz NASK. Adresowana jest do najmłodszych internautów. Kreskówki wraz ze scenariuszami zajęć stanowią atrakcyjne narzędzie edukacyjne dla szkół podstawowych. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange

Kreskówki „Owce w Sieci" oryginalnie przygotowane przez słowackie centrum europejskiego programu Safer Internet doczekały się wielu prestiżowych nagród oraz kilku wersji językowych. Ich akcja rozgrywa się w górach, na hali, gdzie obserwujemy perypetie mądrego bacy, naiwnego Jaśka, dzielnego gajowego, niewinnych owiec i baranów oraz złych wilków. Kreskówki odwołują się do motywów ludowych, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą i ... korzystają z mediów elektronicznych. Opowieści odzwierciedlają współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń online.

Projekt „Owce w Sieci" dostępny jest w różnych wersjach językowych na stronie: www.sheeplive.eu, skąd pobrać można również filmy oraz scenariusze zajęć edukacyjnych w polskiej wersji językowej.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...