Loading...

Beni Benden Aldı Dedirten 13 İlginç Fotoğraflı Bilgi

2,623,807 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 17, 2015

Bu videoda her zaman olduğu gibi birbirinden ilginç fotoğraflı bilgileri bir araya getirdik. Sevilen serimiz yine birbirinden şaşırtıcı bilgilerle tam gaz devam ediyor!

Bu kaplumbağa 140 yaşında. Başının üstünde duransa dünyaya yeni gelen 4 günlük oğlu. Yavrunun boyu beş buçuk santimetre, ağırlığı ise sadece 25 gram. Bu kaplumbağa ailesi Macaristan’ın Budapeşe şehrindeki bir hayvanat bahçesinde yaşıyor.

İnanılması güç ama ekrandaki adam tam 80 yaşında. Kendisi eski bir vücut geliştirme şampiyonu. Bu fotoğrafta ise 40 yıl önceki haliyle yan yana görüyorsunuz. Saçlarının beyazlaması dışında pek bir değişiklik yok gibi.

Ekranda gördüğünüz Airbus A 380 marka uçağın kokpiti. Oldukça etkileyici bir görüntü olduğu kesin.

Bu gördüğünüz dünyanın en uzun ağacı. Amerika’nın Kaliforniya eyaletindeki ağacın boyu 115 metre 60 santimetre. 800 yaşında olduğu tahmin edilen ağacın gövdesi ise işte böyle.

Bu adam Dünya Bench Press rekortmeni. Kendisine ait olan 318 kiloluk rekoru kırmaya çalıştı. Maalesef başarılı olamadı ve rekor denemesinden sonra vücudunda işte bu şekilde zedelenmeler oluştu.

Bu gördüğünüz tır, ünlü Amerikalı aktör Ashton Kutcher’a ait. İki katlı yürüyen villanın içi ise böyle. Siz de bir tane almak isterseniz satış rakamı 2 milyon dolarmış.

Bu gördüğünüz cihaz, inekler yellendiğinde çıkan gazı enerjiye dönüştürüyor. Yani söylemesi ayıp, osuruktan enerji üretiyor. İnekler, sindirim sistemlerindeki genel bir sorundan dolayı çok gaz çıkarıyorlar. Öyle ki, havadaki metan gazının yüzde 25’inden onlar sorumlu. Yani bu icat hem yeni bir enerji kaynağı hem de küresel ısınmayla mücadele açısından önemli bir buluş.

Bir kartal bir martıyı kapmış götürüyor. Bir diğer martı ise arkadaşını kurtarmaya çalışıyor. Gerçekten de çok etkileyici bir doğa fotoğrafı.

Bu dev kaya Hindistan’da. Ağırlığı 250 ton. Yüzyıllardır 45 derece eğimle, yerinden milim kıpırdamadan duruyor. Hintliler’in “Gök Tanrısı Taşı” adını verdiği devasa kaya, fizik kurallarına meydan okuyarak ziyaretçilerle birlikte poz veriyor.

Bu adam baklava şeklinde karın kaslarına sahip olmak için estetik ameliyat yaptırmış. Bu operasyonda doktor önce baklavaların yerini belirliyor. Sonra da sağda gördüğünüz silikonlar, ameliyatla vücudun içine yerleştiriliyor.

Tayvan’daki bu stadyum, dünyanın en büyük güneş panelli stadyumu. Gece maçları, güneş ışınlarıyla elde edilen elektrikle oynanıyor.

Bu gördüğünüz 1928 yapımı “Gülen Adam” ismindeki sessiz filmin başrol oyuncusu. Batman’deki Joker karakteri işte bu aktörden esinlenilerek yaratıldı.

Bu Amerikalı, Irak’ta askerken, yanında bomba yüklü bir kamyon patlayınca bu hale geldi. Ülkesine döndükten sonra kahraman oldu ve 1 yıl süren bir evlilik yaptı. Ancak 30 yaşındayken buzda kayarak başını yere vurunca hayatını kaybetti.

OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz.

Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP'ı ziyaret edin:
http://www.youtube.com/yapyap

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...