Loading...

Wiedeń i Bratysława dla najlepszych Zielonych Patroli - ITV Kielce

536 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 7, 2016

Zielone Patrole ze Szkół Podstawowych nr 33, 27 i 8 zdobyły najwięcej punktów w całorocznej rywalizacji konkursu organizowanego przez prezydenta Kielc. I to one w nagrodę pojadą w wakacje na tygodniową wycieczkę do Bratysławy oraz Wiednia. Ogłoszeniu wyników podczas imprezy finałowej towarzyszyły okrzyki, emocje, a nawet łzy wzruszenia.
Zielony Patrol ze Szkoły nr 27, prowadzony od początku przez panie Bogusławę Polakowską oraz Annę Pietrzak, jest laureatem konkursu po raz ósmy. Pięć razy wygrał wycieczkę, trzy razy nagrodę dla swojej szkoły.
Swoją pracą młodzi ekologowie wywalczyli też nagrody finansowe dla szkół. 7 tysięcy złotych na doposażenie pracowni trafiło do Szkoły Podstawowej nr 5, 10 tysięcy - do Gimnazjum nr 27, w którym działają aż dwa Zielone Patrole, 15 tysięcy zdobyła Szkoła Podstawowa nr 28. Kolejne nagrody, po 2 tysiące złotych, otrzymały szkoły 22 i 25 oraz Gimnazjum nr 7.
W ósmej edycji konkursu Zielony Patrol uczestniczyło 20 grup z kieleckich szkół podstawowych i gimnazjów. Podczas finału za zaangażowanie w pracę nagrodzeni zostali także nauczyciele opiekujący się grupami z poszczególnych placówek oraz najbardziej aktywni uczniowie.
Konkurs Zielony Patrol koordynuje Wydział Środowiska kieleckiego ratusza we współpracy z różnymi instytucjami, m.in. Strażą Miejską czy ZHP Hufcem Kielce-Miasto. Aby grupy mogły jak najlepiej wykonywać swoje zadania, są wyposażane w pomoce dydaktyczne.

Nagrody finałowe dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za pracę na rzecz środowiska dziękował wszystkim Zielonym Patrolom prezydent Kielc. - Jesteście ważni w naszym mieście. Zauważacie, że Kielce są piękne i zielone. A kiedy podchodzi się do czegoś z sercem, to przynosi efekty. Bardzo dziękuję wam za zaangażowanie - powiedział Wojciech Lubawski.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...