Loading...

Toruń JUG #42 - "Uczenie maszynowe – lepiej wcześnie niż później" - Patryk Miziuła

355 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Aug 6, 2018

"Uczenie maszynowe to dział nauki/inżynierii, którego popularność w ostatnich latach eksploduje. Ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie widać już za oceanem, w Polsce ta dyscyplina dopiero raczkuje, w toruńskich ofertach pracy jest jeszcze nieobecna. Wygląda na to, że za 10-15 lat uczenie maszynowe będzie wszechobecne również na naszym podwórku, dlatego właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby spróbować zostać tzw. data scientistem.
W czasie wykładu pokażę, czym różni się uczenie maszynowe od „tradycyjnych algorytmów”, w jakim języku piszą data scientiści i jak zostać jednym z nich. Opowiem też o kilku szczególnie efektownych osiągnięciach ostatnich kilku lat, uzmysławiających nam, że nasze dzieci będą już dorastały w zupełnie innych czasach."

Patryk Miziuła - Data Scientist w deepsense.ai
Po zrobieniu doktoratu z matematyki popracowałem trochę na uczelni (IMPAN). Potem postanowiłem spróbować swoich sił w uczeniu maszynowym. W firmie deepsense.ai zostałem tzw. data scientistem: uczestniczyłem w projektach dotyczących m.in. kryminologii, medycyny czy kosmetologii. Obecnie zajmuję się głównie prowadzeniem warsztatów i wykładów z uczenia maszynowego dla firm i uczelni na całym świecie. W wolnych chwilach gram na perkusji i głowię się, co by tu zrobić, żeby w Bydgoszczy żyło się lepiej.

=====================================

Chcesz być na bieżąco z tym co dzieje się wokół Toruń JUG? Obserwuj nasze kanały społecznościowe!

https://twitter.com/torunjug/
https://facebook.com/torunjug
https://www.meetup.com/Torun-JUG/

=====================================

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...