Loading...

Przemek Grzędzielski: Java Memory Model - back to basics

476 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 17, 2018

Java. Język programowania i runtime, które w ciągu 20 lat zdominowały arenę webowych aplikacji biznesowych i środowisk rozproszonych dużej skali. Jednym z kluczowych elementów takich systemów jest współbieżność.
Popularność idzie w parze z rozwojem wysokopoziomowych frameworków i środowisk, które zdejmują z developerów ciężar myślenia o współbieżności i wielowątkowości.
Wróćmy jednak na chwilę do to tego, co leży u podstaw Javy i jej natywnego wsparcia dla wielowątkowości. Panie i Panowie, mam przyjemność przedstawić Java Memory Model :-)

Przemek Grzędzielski - inżynier oprogramowania uwielbiający pracę w międzynarodowych środowiskach. Swoje umiejętności rozwijał m.in. w ośrodkach takich jak PCSS czy francuskie INRIA. Obecnie związany zawodowo z Doliną Krzemową, pracuje w Egnyte nad core’owymi usługami ekosystemu do zarządzania danymi, usprawniając tym samym codzienną pracę wielkich organizacji, jak np. Red Bull czy Ikea.
Pasjonuje się językami obcymi oraz zagadnieniami architektury systemów rozproszonych. Jako programista przywiązuje dużą wagę do detali i lubi tworzyć czysty, naturalny kod, który jest łatwy w utrzymaniu i przyjemny w czytaniu :-)

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...