Loading...

Vahabiler ile Sohbet -18

2,378 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 23, 2013

Bundan 1 ay kadar önceleri Bursa'da kendilerine selefi olduğunu söyleyen bir takım kimselerin tasavvuf , tarikat ve tarikat erbabı hakkında ve aleyhinde ileri geri konuştuklarını , onları şirkle itham ettiklerini , cemaatimizin hocaları ile bu meseleleri konuşmak istediklerini işitmiştik.

Bunun üzerine ALlah'a sığınarak onlarla 4 saati aşkın bir görüşme yapmıştık. Esasen başlarında görünürde güzel ahlaklı arkadaşlar vardı.

Karşılıklı görüşme esnasında muhataplarımızdan ' La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah ' diyecek kadar ilimden uzak kimseler olduklarını müşahade ettiysekde bir kere konuşmaya başlanmıştı.

İçlerinde kendi cemaatimizden aldatıp saptırdıkları kardeşlerimizde mevcut idi.Gelişen zaman içersinde delillerin delil olduğunu anlayamayacak kadar bedevi olan bu kimselerle konuşmamızı sürdürdük:

Konuşmanın sonuna doğru şirretliklerini daha da arttırmışlardı.Karşılıklı iki kişinin konuşması gerekirken her kafadan bir ses çıkıyor idi.

Tüm bunlara rağmen onlara karşı sabırla davranmış ve kucaklaşarak ayrılmış idik. Ne var ki, her zamanki sahtekarlık ve ahlaksızlıkları icabı dört saati aşkın bu konuşmamızdan çok çok az bir kısmını - değişik yerlerden - cımbızlayarak almışlar ve kendilerinin bir takım saptırmaları ile tahrif edip anlaşılmaz hale sokmuşlardı.Bir bakıma yahudi ve hristiyanların Tevrat ve İncil ' i tahrif etmeleri gibi sözlerimizi tahrif edip bize yalan isnad etmişlerdi.

Benzeri bir tahrifatı ve makaslamayı izmir de ve istanbulda da yapmışlardı.Yalan ve iftirayı din haline getiren bu ahlaksız haricilerden başkası beklenemezdi..

Meselenin doğru anlaşılabilmesi için konuşmayı önce olduğu gibi tamamıyla sonrada kırptıkları yerleri asıl konuşmadan eklemek suretiyle tahrif ettikleri yerleri düzeltmeyi munasip gördük.

Tek bir kelime ilave etmeden bunları yayınlamayı ve aldatılmak istenen müslümanları aldatılmalarına mani olmayı düşündük. Bu maksatla sizleri konuşmalarla başbaşa bırakmak istiyoruz.

Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun.

Hüseyin Avni

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...