Upload

Loading...

BİR KÜP ALTIN - FİLM

5,796

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 9, 2013

Bir Küp Altın
Film
84'
Yönetmen: Abdülkadir Ceylan Ede, Senaryo: Mehmet Uyar, Yapımcı: Nazif Tunç, Görüntü Yönetmeni: Turgay Aksoy, Kurgu: Mehmet Atan, Uygulayıcı Yapımcı: Arif Hakverdi, Işık Şefi: Mustafa Sürücü, Sanat Yönetmeni: Ferhan İnal,
Oyuncular: Yusuf Ekşi, Nazan Ayas, Tolga Cılga, Oğulcan Gezgin, Yaren Aynuz, Yılmaz Fidan, Namık Kemal Yiğit, Zehra Tüylü, Bestem Yuvarlak, Eylem Doğan
Rıza iki kızıyla tarla işlerini yürütememektedir. Topraklarını elden çıkarıp hayvancılık yapmak istemektedir. Yakup'a tarlasını satar.
Yakup iki yetişkin oğluyla uzun süredir bakımsız kalmış olan tarlayı ekime hazırlamak için kolları sıvarlar. Taşları temizlerken kara sabanları takılır. Tarlada içi altın dolu bir küp bulurlar.
Oğulları sevinç içindedir. Hazine bulmuşlar, zengin olmuşlardır.
Gelgelelim Yakup ağzına kadar altında dolu bu buluntu küpün kendilerinin olmadığı söyler. Bir küp altını tarlanın eski sahibi Rıza'ya teslim edecektir. Sevinçleri kursaklarında kalan Yakup'un oğulları bu fikre karşı çıkar. Kısmet ayaklarına gelmiştir. Evleneceklerdir. Paraya ihtiyaçları vardı. Yakubu ikna etmeyi başaramazlar.
Yakup, Rıza'nın tarlayı satarken içinde bir küp altın olduğundan habersiz olduğunu ve bulunan altında hakkı olduğunu düşünmektedir. Haktan kurtulmak içinde küpü geri verecektir.
Yakup, bir küp altını Rıza'nın evine götürür. Fakat Rıza evde yoktur. Birkaç gün sonra gelecektir. Yakup çaresiz altınlarla evine döner. Rıza dönünceye kadar bir küp altın onda emanet kalacaktır. Gel gelelim Yakup'un iki oğlu babaları gibi tarlanın eski sahibine vermeyi düşünmezler. Zübeyr ve Hasan ise altınlara el koyup evlenmek ve zengin olmak hayalindedirler.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up Next


Sign in to add this to Watch Later

Add to