Loading...

Joanna Morea & Five O'Clock Orchestra - Am I Blue - VIII Hot Jazz Spring Częstochowa 2012

898 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 5, 2012

Joanna Morea - wokalistka i flecistka, autorka tekstów, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji. Nagrała i wydała płytę "Śpiewniki Joanki", na którą składają się kompozycje przygotowane dla jej bliźniaków - Nel i Tymonka. Układ piosenek dostosowany jest do dobowego rytmu dnia dziecka. Jest również autorką muzyki do płyty "Będę Mamą" - z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży. Aktualnie jest pedagogiem, poza tym koncertuje i nagrywa pierwszą autorską płytę z muzyką funkowo-jazzową.

Zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra powstał w 1969 roku. Jest laureatem Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka 2002 i 2001. Zespół Five O'Clock Orchestra wydał 3 płyty: Lazy River, Bix & Henryk, Suitę Nowoorleańską. W repertuarze orkiestry znajdują się światowe standardy oraz własne kompozycje. Zespół występuje również na prestiżowych koncertach razem z Częstochowską Orkiestrą Symfoniczną prezentując Suitę Nowoorleańską. Five O'Clock Orchestra koncertuje nie tylko w Polsce ale i za granicą.

Five O'Clock Orchestra gra w składzie: Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - kornet, flugelhorn, Marek Rudnicki - klarnet, saksofon, Dymitr Markiewicz - puzon, Wojtek Kamiński - fortepian, Andrzej Nowicki - banjo, gitara, Eugeniusz Marszałek - kontrabas, Andrzej Wardęga - perkusja.

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - kornecista jazzowy, kompozytor. W roku 1969 założył zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra. Na stałe mieszka w Akwizgranie (Niemcy), gdzie od 2005 jestem liderem międzynarodowej grupy Aix Dixie Connection. Występuje od roku 2008 w formacji Tador Swingtet, którą tworzą zaproszeni przez Niego muzycy. Jego najbardziej znaną kompozycją jest Suita Nowoorleańska przeznaczona na zespół jazzu tradycyjnego i orkiestrę symfoniczną. Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski jest inicjatorem i współorganizatorem kilku festiwali: Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Dixie Piknik, Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring, Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Swinging Golden Stream, Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Jazz nad Wartą. Od 07.08.2011 jest Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.

Marek Rudnicki - czołowy polski saksofonista, klarnecista i flecista. Występuje z wieloma artystami, Ray Charles zaprosił go do swojego zespołu w czasie koncertów w Polsce, na stałe gra w Swing Workshop Wojtka Kamińskiego oraz od 2011 roku członek Five O'Clock Orchestra. Jest wykładowcą PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie saksofonu. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Dymitr Markiewicz - puzon. Legendarny puzonista grający mi.n. Warszawscy Stompersi oraz The Ragtime Jazz Band. Od wielu lat mieszkający Hälsingborg w Szwecji oraz Prachuap Khiri Khan Thailand. Grał w wielu formacjach szwedzkich od 2011 roku członek Five O'Clock Orchestra.

Wojtek Kamiński - pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog. W roku 1965 wspólnie z trębaczem Henrykiem Majewskim, założył zespół Old Timers. Wieloletni Szef Szkolenia w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym. Współpracował zarówno z wokalistami jazzowymi jak i piosenkarzami, wśród których można wymienić: Danutą Błażejczyk, Irenę Jarocką, Danutę Rinn, Marylę Rodowicz, Ewę Bem, Lorę Szafran, Marysię Sadowską, Janusza Szroma, Hanię Banaszak, Andrzeja Rosiewicza i wielu innych. Gra również w kwartecie Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Prowadzi też swój reaktywowany zespół Swing Workshop. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli. Od lat jest jurorem konkursów Złota Tarka. Wiceprezes ds. artystycznych Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.

Andrzej Nowicki - banjo, gitara. Podpora sekcji rytmicznej Five O'Clock Orchestra. Od 2001 gra również w Siergiej Wowkotrub Trio. Jest wykładowcą PSM w Radomsku w klasie gitary.

Eugeniusz Marszałek - kontrabas. Muzyk z 30-letnim stażem w Częstochowskiej Orkiestrze Symfonicznej. Zaaranżował wielu utworów na różne składy instrumentalne, kompozytor mi.n. Suity Nowoorleańskiej na zespół jazzu tradycyjnego i orkiestrę symfoniczną.

Andrzej Wardęga - perkusja, śpiew. Od 1969 roku gra w zespole Five O'Clock Orchestra, którego jest współzałożycielem. W roku 2009 rozpoczyna współpracę z formacją bluesową K.K Blues Band.

VIII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring http://www.hotjazzspring.eu

Kontakt z Impresariatem Five O'Clock Orchestra tel. +48 663 123 333
http://www.fiveoclockorchestra.twoj-i...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...