Loading...

Depozyt Katolickiej Wiary a OBJAWIENIA PRYWATNE [11/200], Kazanie, Ks. Dawid Pietras

5,291 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 9, 2015

Kazanie wygłoszone w Gorzowie Wlkp. dn. 27 XII 2014 A.D. w par. wp. NMP Królowej Polski w kaplicy św. Weroniki Giuliani. TEKST KAZANIA: http://pietrasdawid.pl/kazania-konfer... Inne kazania i opracowania na stronie: http://www.pietrasdawid.pl/ Strona tradycji liturgicznej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: https://www.mszatrydencka-lubuskie.pl Inne kazania z rekolekcji: https://www.youtube.com/channel/UCyPE...

„Ma to miejsce wówczas, gdy chcemy zawłaszczyć Boże plany, przyszłość, rzeczy, wiedzieć wszystko, wziąć wszystko w swoje ręce... Faryzeusze zapytali Jezusa kiedy przyjdzie Królestwo Boże? Ciekawi! Chcieli znać datę, dzień ...Duch ciekawości oddala nas od ducha mądrości, gdyż interesują nas jedynie szczegóły, wiadomości, wiadomostki każdego dnia. Albo jak to się robi...A duch ciekawości nie jest dobrym duchem, jest duchem rozpraszania, oddalenia od Boga, duchem gadulstwa. A Jezus posuwa się nawet do tego, żeby nam powiedzieć, że ten światowy duch ciekawości prowadzi nas do zamętu”- zaznaczył Ojciec Święty.
Papież dodał, że ciekawość pobudza nas byśmy słyszeli, że Pan jest tu, czy tam, prowadzi nas do uganiania się za wizjonerami, otrzymującymi listy do Matki Bożej, jakieś orędzia. Tymczasem Matka Boża jest Matką i kocha nas wszystkich. Nie jest dyrektorką poczty, codziennie wysyłającą orędzia. „Te nowinki oddalają od Ewangelii, od Ducha Świętego, oddalają od pokoju i mądrości, od Bożej chwały, od Bożego piękna. Gdyż Jezus mówi, że Królestwo Boże nie przychodzi w sposób przyciągający uwagę: przychodzi w mądrości. «Królestwo Boże jest pośród was», mówi Jezus, jest ono tym działaniem Ducha Świętego, które daje nam mądrość, pokój. Królestwo Boże nie przychodzi w zamęcie, tak jak Bóg nie mówił do proroka Eliasza w wichurze, w burzy, ale w łagodnym powiewie wiatru, w powiewie mądrości”.
Fragment homilii papieża Franciszka n/t ducha szukania ciekawostek

Comments are turned off

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...