Loading...

Jak sporządzić rachunek przepływów pieniężnych z 24iValue?

2,803 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 16, 2013

Obejrzyj ten filmik, a zobaczysz, że sporządzić rachunek przepływów pieniężnych można szybko, nawet bez dużego doświadczenia w tym temacie.

Zobacz także: http://24ivalue.pl/module/przeplywy/

"Aby szybko wyliczyć przepływy pieniężne z zakładki Moduły wybieramy test Rachunek przepływów pieniężnych i przechodzimy do obliczeń.
Korzystanie z 24iValue po raz pierwszy może wydać nam się nieco bardziej czasochłonne, no ale korzystanie z każdego programu komputerowego, a tym bardziej systemu eksperckiego, za pierwszym razem będzie zajmowało nam nieco więcej czasu. Summa summarum pamiętajmy, że trening czyni mistrza.
Po przejściu pierwszych dwóch ekranów z danymi ogólnymi, przechodzimy do ekranu z danymi bilansowymi. Aby ułatwić sobie zadanie, wcześniej wyeksportowałam pusty plik CSV, który uzupełniłam o swoje dane bilansowe, zatem teraz wystarczy, że kliknę przycisk Import pliku CSV, wybiorę zapisany wcześniej plik, kliknę przycisk Otwórz i dane zostają automatycznie zaimportowane.
Przechodzimy do kolejnych ekranów, oczywiście, klikając przycisk Dalej. Zwróćmy uwagę, że mamy również przyciski: Wstecz, dzięki czemu możemy wrócić do poprzedniego ekranu, przyciski Dokończ później, powodujące, że wszystkie wprowadzone dotychczas dane zostaną zapisane w Historii użytkownika, a my będziemy mogli w czasie późniejszym wrócić do naszego testu, oraz przycisk Od nowa, który spowoduje rozpoczęcie testu od nowa.
Mamy również szare, zaciemnione pola, które wypełnione są automatycznie, są to pola kontrolne, które mówią nam o tym, czy prawidłowo wprowadziliśmy nasze dane. I jeśli tak jest, wówczas w tym polu Różnica wyskakuje nam cyfra 0.
Mamy również znaki zapytania. Po najechaniu kursorem na te znaki zapytania pojawia nam się krótka podpowiedź do danego pola. Jest to takie swoiste prowadzenie nas za rękę.
No i dla przykładu zatrzymajmy się na tym ekranie. Załóżmy, że w naszej firmie wystąpiły zaciągnięte przez nas pożyczki, zatem wybieramy z listy rozwijanej odpowiedź Tak. Wpisujemy koszty odsetek od naszego kredytu oraz saldo naliczonych odsetek w roku bieżącym i saldo naliczonych odsetek w roku poprzednim. Możemy również założyć, że w tym roku zaciągnęliśmy nowy kredyt.
Po wypełnieniu danych przechodzimy do ostatniego ekranu, no i na tym ostatnim ekranie mamy dwa wyjścia: jeżeli chcemy sprawdzić wyliczone przez nas przepływy pieniężne, wówczas w polach wpisujemy dane z naszych wyliczeń, a jeżeli chcemy, aby 24iValue samodzielnie wyliczył nam przepływy pieniężne, wówczas wszystkie pola pozostawiamy puste. Ignorujemy wówczas komunikat, ponieważ ten komunikat dotyczy tylko tych osób, które sprawdzają swoje wyliczenia. I przechodzimy do zakładki Historia, wybieramy nasz test oraz eksport testu do dwóch formatów: albo do pliku PDF, albo do pliku CSV (ten plik CSV jest obsługiwany m. in. przez program Excel). My wyeksportujemy sobie plik PDF. Otwieramy ten plik i widzimy, w jaki sposób nasze przepływy pieniężne powinny wyglądać. Oczywiście, niżej pod rachunkiem przepływów pieniężnych mamy zestawienie wszystkich wprowadzonych przez nas danych.
Prawda, że zajmuje to znacznie mniej czasu niż sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych tradycyjną metodą? No a pamiętajmy też o tym, ze z każdym kolejnym razem dokonywania naszych wyliczeń będzie już tylko łatwiej i szybciej."

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...