Loading...

80 Spotkanie - CQRS [Maciej Aniserowcz]

1,397 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jun 19, 2015

Maciej Aniserowicz
Programista, pasjonat, blogger, szkoleniowiec, prelegent. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET. Autor jedynego polskiego podcasta programistycznego: DevTalk.
Wyznawca Gita, zwolennik testów, miłośnik Resharpera. Zatwardziały wróg TFSa, Sharepointa i wszelkich innych "rozwiązań klasy enterprise" utrudniających życie programistom.
Eksplorator bibliotek, narzędzi i szeroko rozumianych "alternatyw".
Poszukiwacz programistycznych przygód.
Od wielu lat Microsoft MVP w kategorii Visual C#.
Na co dzień programista w firmie Ultrico oraz trener w firmie Bottega.

CQRS dla każdego
CQRS (Command Query Responsibility Segregation) to temat bardzo "chodliwy" w ciągu ostatnich kilku lat. Prosty w swojej podstawowej koncepcji, bywa czasem przedstawiony w sposób nadmiernie skomplikowany i przesycony wydumaną terminologią.
Podczas prezentacji pokażę jak ja rozumiem i implementuję CQRS od dłuższego czasu. Nie będziemy ekscytować się definicjami i wymyślać koła na nowo: skupimy się na głównej idei przyświecającej temu podejściu. Uzbrojeni w pragmatyzm i szczyptę zdrowego rozsądku postaramy się napisać trochę kodu, który może z powodzeniem działać jako część jednej aplikacji jak i służyć za punkt wyjścia do budowy czegoś... "większego".
Zastanowimy się nie tylko JAK zastosować CQRS, ale również PO CO to robić. Postaram się udowodnić, że prezentowane podejście pozwala pozbyć się pewnych dyskusyjnych praktyk stosowanych w "normalnych" systemach o tyleż często, co niepotrzebnie.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...