Loading...

Adámek, spinální muskulární atrofie, srdcedetem.cz

86,849 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Sep 14, 2016

Zaujal vás tento příběh? Každý týden vám na webu www.srdcedetem.cz ukážeme jedno vážné onemocnění dětí s příběhem. Sdílejte každý den svým kamarádům.
Vyjádříte svou podporu rodině a společně upozorníme na děti, které naši pomoc potřebují. Děkujeme, že se také zapojíte!

Rodiče pro Adámka potřebují speciální kočárek a polohovací židli.
Pomoci Adámkovi můžete libovolnou částkou na číslo účtu 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234, nebo zasláním sms ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM na číslo 87777
(cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 28,50 Kč).

Přijďte pomoci do prodejen Lidl od 7. 11. do 20. 11. 2016. Zakupte si samolepku za 30 Kč.
Společnost Lidl od roku 2011 pomohla vážně nemocným dětem, společně se svými zákazníky, již částkou 55 500 000 Kč.

Mamince malého Adámka bylo pouhých 22 let, když se jí narodil. Vlastně na to nebyla vůbec připravena. Chtěla studovat, cestovat, prostě poznávat svět. Místo toho se stala maminkou a spolu se svým přítelem se začali starat o malého chlapečka. Tři měsíce vypadal Adámek jako úplně zdravé miminko.

Ale najednou se přestal vyvíjet. Nepásl koníky, neotáčel se, nezvedal nožky a pohybově zaostával. Mladí rodiče se snažili u různých lékařů zjistit, co se s jejich chlapečkem děje. Po několika měsících skončili ve FN Motol v Praze a tam se dozvěděli, že jejich syn trpí spinální muskulární atrofii typu I. Protože tato nemoc je nevyléčitelná a zasahuje svalstvo, které postupně ztrácí sílu, až přichází fatální konec, nabídli lékaři rodičům, zda nechtějí dát Adámka do ústavu.

To oba odmítli a od té doby se s láskou o vážně nemocného, dneska už rok a půl starého syna, starají. Jak dlouho s nimi bude, to nevědí a moc by si přáli, aby se našel na tuto zákeřnou nemoc lék, prostě, aby s nimi chlapeček byl co nejdéle...

Comments are turned off
Advertisement
to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...