Loading...

Kule Newtona 10 razy większa masa i drugi układ 2 razy większa masa

363 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jan 3, 2017

Wielkie srebrne malowane kule ważą po 5 kg, niebieskie kule ważą po 0,5 kg srebrne błyszczące niklowane ważą po 0,25 kg.
Ciekawy jest drugi układ dwie kule po 0,265 kg każda ważą razem około 0,5 kg (tyle co jedna niebieska), a inaczej odbijają niż Newton to przewidział. Czyli jednak są całkowicie inne reakcje. Newton cradle big, Newton's pendulum. To wygląda nawet na Perpetum Mobile, które nie istnieje, bo układ zamknięty nie istnieje - zawsze jest promieniowanie przenikliwe i wiry w eterze oraz energia próżni.
Newton podważony i wymaga uzupełnień. Błyszczące kule są ze stali łożyskowej i dają lepsze zderzenia sprężyste. Jeśli te niebieskie kule, dwa razy cięższe od tych błyszczących, by były też ze stali łożyskowej, to pewnie te zderzenia by troszeczkę inaczej wyglądały. Czyli dwie kule po ok. ćwierć kilo każda zawsze odbijają dwie kule po pół kilo każda i to na podobna odległość, czyli jest nadmiar energii dodatkowej pewnie z eteru wszechobecnego lub inaczej z energii próżnii i z wirów w ruchu kul, czyli mamy darmową energię, że hoho.
Też potwierdza się fakt, że układ tych wahadeł sam sobie umie liczyć sztuki przy odpowiednich różnych rozmiarach.
Okazuje się, że badanie i rozwój (B+R) są prawdziwie ciekawe, aby robić mądre eksperymenty i analizy z fizyki nowoczesnej.

Comments are turned off
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...