Loading...

Łukasz Ługowski - laureat Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman (2013)

824 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 13, 2015

Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Zeszytów Literackich w 2011 roku ustanowiły Nagrodę im. Aliny Margolis-Edelman dla osób zasłużonych w działalności na rzecz pomocy dzieciom krzywdzonym. W tym roku przypada V, jubileuszowa edycja Nagrody!
W 1991 roku dr Alina Margolis-Edelman* – wybitna lekarka i działaczka społeczna, nazywana pediatrą świata, powołała do życia Fundację Dzieci Niczyje. Tym samym stworzyła pierwszą w tej części Europy organizację pozarządową wielodyscyplinarnie pomagającą dzieciom krzywdzonym. Doktor Margolis-Edelman była także prezesem Association Cahiers Littéraires, pierwszego wydawcy kwartalnika „Zeszyty Literackie”.
Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman wręczana jest raz do roku osobom zasłużonym w działalności na rzecz pomocy dzieciom krzywdzonym. Laureata Nagrody wyłoni Kapituła w następującym składzie:
Aleksander Edelman, Anna Edelman, Bożena Grzywaczewska, Marianna Grzywaczewska, Urszula Hibner, Agnieszka Holland (przewodnicząca), Maria Keller-Hamela, Tamara Kołakowska, Liliana Sonik, Barbara Toruńczyk, Zofia Winawer oraz Edyta Wróblewska.
Laureat Nagrody otrzymuje statuetkę, nagrodę pieniężną wysokości 5000 zł oraz dyplom honorowy, a jego sylwetka zaprezentowana jest na łamach Zeszytów Literackich oraz kwartalnika „Dziecko Krzywdzone”.

Laureat 2013:
Łukasz Ługowski - Nauczyciel i wychowawca, pomysłodawca, organizator i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" (od 1992 roku) adresowanego do dzieci nie mieszczących się w tradycyjnym systemie nauczania z powodów emocjonalnych i społecznych (konflikty z rodzicami, przemoc ze strony dorosłych i rówieśników, dyskryminacja z powodu poglądów, wyglądu, orientacji seksualnej). Realizuje i promuje wychowanie w duchu tolerancji, braku dyskryminacji, równości i partnerstwa.

realizacja: Edyta Wróblewska
zdjęcia: Marcin Ściegliński
dźwięk: Dariusz Wancerz
montaż: Radosław Matulka
muzyka pochodzi ze zbiorów Audio Network

 • Category

 • Song

  • Good As New
 • Artist

  • David O'Brien
 • Album

  • ANW2263 - Classic Comedy Drama
 • Licensed to YouTube by

  • Audio Network (on behalf of Audio Network Limited), and 4 Music Rights Societies

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...