Loading...

Amanda, Jenny i Chris ofiarami szczepionki Gardasil przeciwko HPV

736 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 19, 2013

Treść materiału:
- „Szczepionka znana jako Gardasil, około 8 milionów amerykańskich dziewcząt otrzymało tą szczepionkę, ale czy jest ona bezpieczna? Jednak obecnie jest coraz więcej doniesień o poważnych efektach ubocznych po szczepionkach na HPV firmy Merck. Amandę Radner powaliła tak straszliwa choroba, że musiała brać morfinę. Jej rodzice, oboje lekarze, winią Gardasil."
- „Ona zmieniła się z bycia konkurencyjną, aktywną uczennicą liceum, w osobę, która jest przewlekle chora."
- U czternasto-letniej Jenny rozwinął się zagrażający życiu paraliż, który jest oporny na leczenie. Merck i CDC twierdzą, że Gardasil jest bezpieczną i skuteczną szczepionką i nie znaleźli związku z tymi wszystkimi zgonami. Mówią także, że choroby zgłaszane po szczepieniach nie zostały spowodowane przez zastrzyk.

Scott Ratner, lekarz, ojciec Amandy:
„Moja córka otrzymała szczepionkę i w ciągu 3 tygodni zauważyliśmy, że ma lekki dyskomfort w ramieniu. Stopniowo, w ciągu tygodni, robiło się coraz gorzej. Wtedy już była bezwładna. Kiedy udaliśmy się do szpitala i zrobiliśmy biopsję szpiku kostnego, były obawy, że może ma białaczkę. Zrobiono jej także biopsję mięśni ze względu na przypadłość w jej ramieniu. Następnego lata miała zapalenie opon mózgowych na skutek swojej choroby. Miała neurologiczny problem, który był rozpoznany jako część tej choroby, co wymagało kolejnego badania szpiku i rezonansu magnetycznego oraz leków. I to wszystko było zlokalizowane w jej ramieniu, tam gdzie na początku dostała zastrzyk szczepionką Gardasil.
Wiecie, to by sporo wymagało, żeby podejść do mnie jako lekarza i powiedzieć "pana córka zmyśliła sobie tą całą sprawę". Miała obiektywne dowody, zaburzenia rdzenia kręgowego, zdarzenia kliniczne, badania krwi, które były nieprawidłowe. Nikt nie mógł spojrzeć na to i powiedzieć: "Pana córka to sobie wymyśla, to jest zbieg okoliczności, pana córka ma jakąś dziwaczną chorobę, na którą nie ma nazwy, o której nigdy nie słyszeliśmy i nie potrafimy jej zidentyfikować, ale tak, wiemy, że to nie jest związane ze szczepionką ". Kilku z nich przyznało: "Tak, oczywiście, jest to związane z czymś w szczepionce"."

Emily Tarsell, matka zmarłej Chris:
„Nie mogłam uwierzyć, że narażali by życie dzieci na ryzyko. A teraz czuję się jakbym została wykorzystana i że byłam naiwna. I tak samo Chris, jej życie zostało odebrane przez szczepionkę, której nie potrzebowała, o której nas błędnie poinformowano, na chorobę, której nigdy by nie złapała."

Fragment filmu „Cicha epidemia" (Silent Epidemic), który jest w tłumaczeniu

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...