Loading...

"Aktor" kerkon leket per Tirane-Elbasan-www.mediazone.al

1,018 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 20, 2011

Përfundimi i kilometrit të parë të tunelit të Kërrabës në segmentin Elbasan është shfrytëzuar nga Kryeministri Berisha për të bërë një inspektim të punimeve. Por, gjatë fjalës dhe falenderimeve së rastit, Berishës i është dashur të përballet me një surprizë të pakëndshme. Ndërsa ka lavdëruar punën e kompanisë greke, Berisha mori si përgjigje kërkesën për bërjen e pagesës për punimet e kryera, pasi deri më tani ato ishin bërë me paratë e vetë kompanisë. "Me që jeni ju dhe bankierët këtu, ne vijuam me punimet sipas afateve që kemi ju premtuam. Por, e gjithë kjo punë tani është bërë pa u paguar dhe pa marrë asnjë lek. E bëmë sepse ju kishim premtuar", -- tha Dimitris Koutras, Presidenti i kompanisë greke "Aktor". Menjëherë pas kësaj fjalie, ka ndërhyrë ministri i Punëve Publike dhe Transportit Sokol Olldashi, i cili pa mikrofon i tha Presidentit Koutras se paratë do t'i marin gjatë javës në vijim. Ndërkaq, përballë kësaj situate, Berisha fajësoi procedurat e stërzgjatura bankare, të cilat kanë bërë që kompania të mos paguhet për punën e bërë. Kështu, Kryeministri iu drejtua përfaqësuesve të Bankës Islamike duke i kërkuar kryerjen sa më shpejtë të procedurave për disbursimin e parave. "Kënaqësia e firmës është kur shikon paratë dhe Dhimitri po prêt dhe ka bërë një punë shumë të mirë", -- tha Berisha.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...