Loading...

Son sözler söylendi, artık intikam zamanı!

65,380 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on May 14, 2008

Basına ve Halkımıza;

8 Mayıs tarihinde gerilla güçlerimiz tarafından Bezelê Karakolu ve çevresi çembere alınarak tutulmuş ve 9 Mayıs tarihinde bahar şehitleri ve HPG Askeri Konsey Üyemiz Adil Amed yoldaşın anısına gerçekleştirdikleri eylemde 29 asker öldürülmüş ve karakolda bulunan 4 bina tahrip edilmiş, 6 askeri araç ile 1 dozer imha edilmişti. Bu eylemde Zagros Çavreş (Deniz Çeker) ile Masiro Faraşin (Mecit Timur) adındaki gerillalarımız şehit düşmüşlerdir.

Eylemde Türk basınının idea ettiği gibi, birçok gerillamızın şehit düştüğü haberleri, yalan, temelsiz ve Bezelê baskınında alınan büyük darbenin üstünü örtmek amaçlıdır.

---
11 MAYIS HPG BİM AÇIKLAMASI


BEZELÊ KARAKOLU BASKINININ AYRINTILARI!
Basına ve Halkımıza;
1- 8 Mayıs tarihinde gerilla güçlerimiz tarafından Bezelê Karakolu ve çevresi çembere alınarak tutulmuştur. 9 Mayıs tarihinde bahar şehitleri ve HPG Askeri Konsey Üyemiz Adil Amed yoldaşın anısına akşam saat 6.30'da, 100'ü komando toplam 250 askerin bulunduğu Bezelê Karakolu hedef alınarak son yılların en büyük baskın eylemi gerçekleştirilmiştir. Gerçekleşen eylemde karakolun büyük bir kısmı imha edilirken, karakolun 4 binası, cephanelik ve çevresinde bulunan 7 askeri çadır alev alarak yanmıştır. Alev alarak yanan cephanelikte sabaha kadar patlamalar devam etmiş ve karakol avlusunda bulunan 6 askeri araç ile 1 dozer tamamen imha edilmiştir.

Eylemin gerçekleştiği dakikalarda ise eş zamanlı karakol tepesi ile alanda bulunan Silo tepesi hedef alınarak, buradaki birçok düşman mevzisi imha edilmiştir. Eylemde net 29 asker öldürülürken 11 asker de yaralanmıştır.

Baskından sonra araziden müdahale edemeyen düşman güçleri, alanı obüs ve savaş uçaklarıyla vurmuşlardır.

Gerçekleşen eylemde Zagros ve Masiro adındaki gerillalarımız şehit düşerken, bir gerillamızda hafif şekilde yaralanmıştır. Şehit gerillalarımızın tam sicilleri için yarın açıklama yapılacaktır.
2- Dün akşam saat 9.30'da faşist Türk ordusuna ait savaş uçakları tarafından gerilla güçlerimizin bulunmadığı Zaxo'ya bağlı Çiyayê Spi alanında bulunan Zinewa köyü bombalanmıştır. Gerçekleşen hava saldırısında köylülere ait ev ve bahçelerde maddi hasar meydana gelmiştir.
3- 8 Mayıs tarihinde Zaxo'da ikamet eden Mıcoli aşiretinden Adil Xwesti ile Sındi aşiretinden Selim Bercef adındaki köylüler, Sınaht alanında avcılık yaparken Türk ordusuna ait sınırdaki askerler tarafından vurularak öldürülmüşlerdir. İki köylüye ait cenazeler, gerilla oldukları gerekçesiyle önce Şırnak merkeze götürülmüş, ancak daha sonra tekrardan Sınaht bölgesine getirilerek araziye bırakılmışlardır.

--

12 Mayıs 2008
TÜRK ORDUSU ALDIĞI DARBELERİN ÜSTÜNÜ ÖRTMEK İÇİN RASTGELE ALANLARI BOMBALIYOR!
Basına ve Halkımıza;

2 gündür Avaşin-Basya hattındaki Begaltê, Bedehê, Herkê, Erdivil, Direye, Mavata, Stûnû ve Kiye köyleri ile Adilbeg alanına bağlı Hopê ve Adilbeg köylerine yönelik olarak faşist Türk ordusunun savaş uçakları tarafından hava saldırısı gerçekleştirilmiştir. Hava saldırısından sonra alanlar obüslerle vurulurken, bombardımanda gerilla güçlerimizin
----

çatışma görüntüleri


Gerilla Görüntüleri catisma ani TSK PKK asker lesleri karakola baskin 2008 büyükanit BezeLé Basikini 29 ölü (mehr)

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...