Loading...

Evaporatif Soğutma - Pazar Yeri_FOX

5,192 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Nov 6, 2010

Evaporatif Soğutma ile Pazar Yeri Soğutması,Kanal Uygılamaları ile Tüm açık alan Serinletilmiştir.
Uygulamalar :
Tekstil fabrikaları : Paket tip üniteler ile içerideki yoğun insan ve makinelerden kaynaklanan ısının giderilmesini sağlar, binaya sürekli taze hava vererek hava kalitesini yüksek tutar, aynı zamanda Nemlendirme etkisi de olduğundan içerideki kuru havayı nemlendirir.

Fabrikalar, Kaynak atölyeleri : Büyük hacimler içerisinde noktasal olarak soğutulmak istenen noktaları mobil cihazlar aracılığı ile soğutma imkanı sağlar, yada paket cihazlar ile komple fabrikanın taze hava beslenmesi ve soğutulmasını sağlar.

Dökümhaneler : Zaten çok yüksek sıcaklıkta olan dökümhanelerde mobil yada paket cihazlar ile gerekli ara hacimlerin çok ekonomik olarak soğutulmasını sağlar. Hava ısındıkça kuruduğundan ve evaporatif soğutmaya daha uygun hale geldiğinden, bu sistemin en verimli çalıştığı uygulamalardan biridir.

Otel Mutfakları / Restoran Mutfakları : Pişirme esnasında yüksek miktarda hava davlumbazlar vasıtasıyla atılmak zorundadır. Bu hava kontrollü olarak verilmediği taktirde diğer mahallerdeki ısıtılmış yada soğutulmuş havadan çekilerek büyük miktarda enerji kaybına sebep olur. Paket klimalar ile içeriye verilecek hava hem başka hacimlerin havasının çekilmesini engeller hem de soğutulmuş olduğundan mutfağı serinletir.

Cafe - Barlar - Kıraathaneler : Yoğun insan ve sigara dumanından dolayı sürekli taze hava ve soğutmaya ihtiyacı olan bu tip yerler için paket cihaz uygulamaları, hem ilk yatırımda hem de kullanımda ideal ekonomik çözüm oluşturur.

Camiler : Mobil cihazlar ile kısa süreli ihtiyaçlarda noktasal olarak geniş bir alan serinletilebilir.

Internet Kafeleri : Bilgisayar ve insanlardan dolayı soğutma ve taze havaya ihtiyaç duyan bu mahallerde paket cihazlar ideal çözümdür.

Araç Tamir İstasyonları : Yazın çalışan kişilerin veriminin arttırılması, çalışan araçların egzoz gazlarının uzaklaştırılması ve taze hava temini kolaylıkla ve ekonomik bir şekilde mobil üniteler tarafından sağlanabilir

Açık Alan soğutulması : Açık hava konserleri, piknik partileri, sosyal tesis havuzları, bahçeler, piknik alanları, spor müsabakaları, partiler gibi açık havada güneş altında yapılan her türlü aktivitede mobil cihazlar aracılığı ile bölgesel soğutma sağlar. Cihazlar tek bir aktivite için taşınarak farklı mekanlara getirilebilir, gerektiğinde kiralık olarak temin edilebilir .

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...