Loading...

Zielone Patrole zdobywają Niemcy - ITV Kielce

534 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Jul 13, 2015

Wycieczka do Niemiec, główna nagroda w konkursie organizowanym przez prezydenta Kielc, rozpoczęła wakacje tegorocznych zwycięzców - Zielonych Patroli
ze Szkół Podstawowych nr 5, 20 i 28. Towarzyszyli im także koordynujący projekt - pracownicy Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Kielce oraz Straży Miejskiej, która od początku współpracuje przy realizacji przedsięwzięcia. Kiedy dotarli do Berlina, poznawanie miasta rozpoczęli od wjazdu na wieżę telewizyjną. Potem udali się do historycznej Bramy Brandenburskiej. Następnie - do Legolandu. Kolejną atrakcją tego dnia była znajdująca się na rzece Sprewie w centrum Berlina, tzw. Wyspa Muzeów - jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata, wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Kontynuując zwiedzanie Berlina wybrali się do Ogrodów Świata. Tak nazywany jest największy ogród wypoczynkowy w Europie, utworzony w 2002 roku. Zwiedzanie Poczdamu, stolicy kraju związkowego Brandenburgia, Zielone Patrole rozpoczęły od rezydencji Hohenzollernów - Pałacu Cecilienhof. W tym miejscu odbyła się konferencja poczdamska. Następnie przeszli do zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wybudowanego w XVIII wieku przez Fryderyka II Wielkiego.
Kolejnego dnia Zielone Patrole wyruszyły do Hamburga. Atrakcją była galeria Panoptikum - najstarsze i największe muzeum figur woskowych. Udali się także do Wunderland - największej miniaturowej wystawy na świecie, zwanej miniaturową krainą cudów. W programie zwycięskiej wycieczki zawsze jest też element związany ze sportem. Kielczanie pojechali zobaczyć Imtech Arena - stadion piłkarski klubu Hamburger SV.
Kolejny dzień spędzili w największym parku rozrywki w północnych Niemczech - Heide-Park, koło Hamburga. Jest podzielony na tematyczne części i przygotowany dla osób w każdym wieku. Wybrali się też do Międzynarodowego Muzeum Wiatraków i Młynów Wodnych w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia. Kolejnym punktem programu było Muzeum Volkswagena w Wolfsburgu.
Ostatnim punktem programu było Centrum Nauki - Phaeno w Wolfsburgu. Znajduje się tu ponad 350 instalacji eksperymentalnych, poświęconych prezentacji nauk przyrodniczych, praw fizyki i nowoczesnych technologii. O kolejną tak atrakcyjną nagrodę Zielone Patrole będą walczyć już od początku nowego roku szkolnego, w następnej - ósmej już edycji konkursu.

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...