Loading...

"Tears are words that need to be written" (Macedonian, English Subs)

1,307 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Mar 4, 2013

„TEARS ARE WORDS THAT NEED TO BE WRITTEN" e краткометражен аматерски филм, на тема „ Еврејската историја на нашиот град",изработен од страна на учениците од СОУ „Коле Нехтенин". Филм во кој е претставен ликот на Исак Сион. Лик преку кој може да се види болката, страдањата на евреите во тој период... Филм преку кој индиректно сакаме да упатиме апел за толеранција во сите региони и култури, апел за милосрдие, сочувство и разбирање..
Да ја прифатиме нашата различност и да ја почитуваме нашата меѓусебна зависност како единствен пат на мир и правда во земјата па и во светот...

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...