Loading...

Kastamonu İnebolu Gökbel Köyü Çerçille Ramazan Bayramı 2009 PART1

2,655 views

Loading...

Loading...

Transcript

The interactive transcript could not be loaded.

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Oct 1, 2009

Allah nasip etti bu güzel köyümüzde bir bayram daha gördük. Elimizde makine yerde gezeni, gökte uçanı çektik...Cemal Hoca "Beni çok çekme!" demişti ama, dinleyen kim?:) E boşuna çekmedik tabii ki. Gelmek isteyipte gelemeyenler, görmek isteyipte göremeyenlere bayramı göstermek lazımdı. Ne kadar anlatsan kafi gelmiyor işte. Hani gelipte o anları tekrar yaşamak isteyenlerde faydalansın mukabilinden, çektiğimiz resimlerden oluşturduğumuz videoyu buraya ekledik. O güzelim yemeklerin tadını, muhabbetin sıcaklığını, muhteşem ormanın kokusunu ise ne yazık ki ekleyemiyoruz.

Yağmurda bayramlık cici kıyafetlerimiz çamurlanmasın diye bu sene "heyamola" "güvercin takla", "zarzambuk" gibi olimpik oyunlarımızı oynayamadık. Onun yerine bol bol çatapat patlattık. Musalla taşı üzerinden nereye gitiği belli olamayan Çin Malı Füze fırlattık. Bu arada silah atan arkadaşlar oldu. Deşifre olmasınlar diye onları yayınlamıyorum. Tabanca, otomatik tüfek, pompalı tüfek derken bir ara; "-Acaba köyden obüs çıkar mı?" dedim içimden.

Şükürler olsun, kazasız belasız güzel bir bayram daha geçirdik. Başta Sayın Ahmet Çınar olmak üzere bu geleneği devam ettiren ve bu organizasyonda emeği geçen herkese (kendim dahil) teşekkür ediyorum.

Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperken, yüzünüzde hafifte olsa bir tebessüm bırakır, bir parça olsun memleket hasretine çare olursak ne mutlu bize...

Efendim hepinize iyi seyirler... AU

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...