Loading...

Проблеми и решенија за справување со е-отпад

285 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Apr 17, 2012

Е-отпад е општ термин, кој се користи за да се опишат стари, дотраени или отфрлени уреди кои се поврзани на електричната мрежа и/или содржат електронски делови. Информации за опасностите од неправилното третирање на овој вид на отпад

Loading...

to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...