Loading...

"Kızımın saf temiz geçmişine iftira atıldı" Ceren Damar'ın babası Mustafa Damar YeniçağTV'de anlattı

3,014 views

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Published on Dec 6, 2019

Katledilen Akademisyen Ceren Damar’ın babası Mustafa Damar Yeniçağ TV’ye açıklamalarda bulundu. Kızının katiline karşı verdiği hukuksal mücadeleden dolayı halen kızının yasını yaşayamadığını dile getiren Mustafa Damar, “Kızım ölümü pahasına çalışan öğrencinin hakkını korudu. Toplumda benim kızımı sahiplendi. Toplumun desteği ve bu konudaki bakış açısı beni ziyadesiyle memnun ediyor” dedi.

TOPLUMUN DESTEĞİ BENİ MEMNUN EDİYOR

Olaydan sonra hiçbir açıklama yapmadığını ve dosya detaylarıyla uğraştığını dile getiren Mustafa Damar, “Ben hiç konuşmadım, dosya detaylarıyla uğraştım. Ne zaman ki kızım hakkında pervasızca bir ölünün hatıralarına iftira atıldı ondan sonra konuşma gereği duydum. Ceren Damar’ı artık tüm toplum tanıyor. Ceren Damar çoğu kamu çalışanın yapmadığı bir şey yaptı, bu toplumun değerlerine sahip çıktı. Ben çalışanın hakkını korumak zorundayım dedi ve hukuksuzluğa göz yummadı. Bunun mücadelesini hayatı pahasına verdi ama bir pisliği toplumun içinden alıp kodese koydu. Şuan toplumun yaptığı da Ceren’e sahip çıkmak. Toplumun bu konudaki bakış açısı, desteği beni ziyadesiyle memnun ediyor” ifadesini kullandı.

KADIN CİNAYETLERİ ARTIK SERİ CİNAYETLERE DÖNÜŞTÜ

Kadın cinayetlerinin artık seri cinayetlere dönüştüğünü ifade eden Damar sözlerini şöyle tamamladı: “Geçtiğimiz gün tekrar bir Ceren öldürüldü. Biz kendi Cerenimizin acısına yanarken şimdi ikinci Ceren’in acısını da yaşıyoruz. Bir kere bunlar insan. Onlarında anası babası var. Bu işler artık seri cinayetlere dönmeye başladı. Yılda öldürülen kadın sayılarının ne kadar olduğunu az çok biliyorsunuz. Buna yönelik bir önlem alınması gerekiyor. Benim de yapmaya çalıştığım naçizane evladını kaybetmiş bir baba olarak toplumda bu duyarlılığı oluşturabilmek”

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...