Loading...

Skipi & Tyzee - Ekskjuz Mi (Vreme e za Opustanje) [Official Video]

1,810,502 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Uploaded on Dec 16, 2011

*** https://www.facebook.com/skipibeat
Skipi & Tyzee - Ekskjuz Mi - HQ 320 Kbps MP3 download link:
http://www48.zippyshare.com/v/6113595... (ТЕКСТ - надоле!!!)
Muzika i Aranzman: Skipi Beat Production
Scenario: Skipi & Tyzee
Snimatel: Bojan Stoilkovski
Montaza: Andrej Despotoski (Djimirinki Production) & Gorjan Jovanovski - Skipi
Rezija: Gorjan Jovanovski - Skipi
Pratecki Vokali: Nina Janeva

TEXT:

Скипи:

И ова утро, алармот звони јакооо
Зар пак на работа? Офф... мори Мајкооо
Гужви, нервози, афтобусот касни...
За такси немам -- зошто и платата ми касни!

Аххх... што не се родив некој богат газда
По цел ден да го прчам ја на јахта
Млади жени, пиво и опуштена трака
Но мојот ШЕФ не би кажал ТАКА!!!

МИНИСТЕРУ!!! ДА? Дај ни плати
Не ни давај кредити, жиранти, скапи рати
Академски образовани, држат метла...
А перените пари, веќе некој ги ПЕГЛА!!!

Ми пука глава сакам Аналгин аптека
Мајка ми нашла ризла... дома што ме чека?
А јас се опуштив кога видов дека...
Вечер на Саем... концерт прави СЕКА!!!

РЕФРЕН:

По цел ден... работа и пот (работа и поооот)
По цел ден... нервози милион (мили мили мили милиооон)
По цел ден... гужви, хаос и трчање
ВРЕМЕ Е ЗА ОПУШТАЊЕ!!!

Тајзи:

Дали да дадам отказ од работа?
Од каде пари после петок и сабота?
И многу ќе ми биде криво за шефот!
Зошто веќе нема да го гледа зетот!

Станувам рано и одма политика
Моите дома спремни за критика
Зошто сум се дружел со тие бараби?
Зар да гледам серии со комшиските баби ?

Со 10 иљадарки, ја неам ни за сметки
А у влада горе лада ПИ ПИ згодни тетки!
Партиска книшка... отвара врати...
Дојде време ако немаш... треба да платиш!

Вади пасош, лична карта, шалтери и гужви
гледај ТВ... Мењај канал - Полат и Бандини
Афтобуси, семафори, шофер плука пцуе
ЕКСКЈУЗ МИ ЕВРОПО!!! Ова Македонија Е!!!

РЕФРЕН:

По цел ден... работа и пот (работа и поооот)
По цел ден... нервози милион (мили мили мили милиооон)
По цел ден... гужви, хаос и трчање
ВРЕМЕ Е ЗА ОПУШТАЊЕ!!!

РЕФРЕН 2:

Цел ден... работа и пот
Цел ден... нервози милион
Цел ден... гужви трчање
ВРЕМЕ Е ЗА ОПУШТАЊЕ!!!

На ТВ политичари
реклами или серии
па преку таквото од СЕ!!!
ВРЕМЕ Е ЗА ОПУШТАЊЕ!!!

Loading...

When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...