Loading...

Prof. Dr. Sinem Ezgi Gülmez ile Tıp Üzerine

489 views

Loading...

Loading...

Loading...

Rating is available when the video has been rented.
This feature is not available right now. Please try again later.
Streamed live on Mar 3, 2017

This event will be in Turkish. / Bu etkinlik Türkçe olacaktır.

Konuşmacımız: Sinem Ezgi Gülmez

Sorularınız İçin: https://goo.gl/slides/wk9xaw
Facebook sayfamız: http://www.facebook.com/crpaths
Web sayfamız: http://www.kesisenyollar.org / http://www.cpaths.org

Konuşmacımızın Özgeçmişi:
Tıp doktoru, tıbbi farmakolog, klinik farmakolog, farmakoepidemiyolog

İlkokul, ortaokul, lise, üniversite ve tıpta uzmanlık eğitimlerini Türkiye’de tamamladı. Nisan 2005- Mart 2007 yılları arasında Odense’de, Güney Danimarka Üniversitesi, Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı’nda, farmakoepidemiyoloji alanında araştırmalarına başladı. Nisan 2007 tarihinde, Anabilim Dalı Başkanı’nın davetlisi olarak, Bordeaux’ya geldi. Halen, Bordeaux Üniversitesi, Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı, Farmakoepidemiyoloji Araştırma Biriminde araştırmalarına devam etmekte,

Avrupa düzeyinde “Kıdemli Bilimsel Koordinatör” olarak projeler yürütmekte, eğitim faaliyetlerinde bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye’deki Üniversiteler ve TC Sağlık Bakanlığı ile de bilimsel araştırma projeleri yürütmektedir. 2010 yılında, Türkiye’de, “Farmakoloji Bilim Alanında Üniversite Doçentliği”ni aldı. 2013 yılında da, Fransa’daki en yüksek seviyeli akademik diploma olan, “Üniversite Öğretim Üyeliği için Liyakat Diploması”nı (Habilitation à Diriger des Recherches, HDR) aldı.

Bilimsel araştırma heyecanı ve merakı hep canlı olan Prof Gülmez, 2013 yılında ikinci Doktorasını yapmaya başladı ve 9 Mayıs 2017’de tez savunmasını vermeye hazırlanmaktadır.

Profesyonel ve akıcı düzeyde İngilizce ve Fransızca ile çok temel düzeyde Danca bilen Prof Gülmez’in, 40’dan fazla uluslararası ve ulusal yayını bulunmakta, ulusal ve uluslararası prestijli tıp dergilerinde hakemlik ve Editöryal Yayın Kurulunda görev almaktadır. Avrupa Klinik Farmakoloji ve Terapötik Derneği’nin (EACPT, European Association for Clinical Pharmacology and Therapeutics) resmi dergisi ‘Clinical Therapeutics’ - Board of International Consulting Editors bir üyesi olarak Fransa ve Türkiye’yi temsil etmektedir.

Daha detaylı bilgi için Prof Gülmez’in web sitesini ziyaret edebilirsiniz:

www.sinemezgigulmez.com

Loading...

Advertisement
When autoplay is enabled, a suggested video will automatically play next.

Up next


to add this to Watch Later

Add to

Loading playlists...